Lüganuse astus sammu leppimise suunas
Lisatud pildigalerii

Kooli esindaja Mariliis Randmer ja vallavanem Viktor Rauam jõudsid eile kahe poole lepitamisele sammukese lähemale. Kas leppimine päriselt ka sünnib, sõltub sellest, kui palju järeleandmisi on valmis vallavanem Heidi Uustalu tööle naasmiseks tegema.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Lüganuse vallavanem Viktor Rauam lubas kutsuda Heidi Uustalu kooliaasta lõpuni Kiviõli 1. keskkooli direktori ametisse tagasi. See võiks koolirahu taastada ja esmaspäevase streigi ära jätta, kuid selleks peavad osapooled jõudma mõistliku kokkuleppeni. 

Tellijale

Teisipäeval kohtusid Maidlas Kiviõli 1. keskkooli ning Lüganuse valla esindajad. Tunniajase jutuajamise järel tunnistasid osapooled, et nad on jõudnud kompromisslahenduseni, mis võib viia õpetajate streigi ärajäämiseni. Selleks peaksid osapooled aga kokkuleppeni jõudma ning ka vallavalitsus, kes on seni olnud jäigal seisukohal ja leiab, et nad pole ametist vabastamisel eksinud, mõningase tagasisammu tegema. Õpetajad jälle on valmis streigist loobuma ka siis, kui Heidi Uustalu ennast kooli edasi juhtimas ei näe. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles