L, 4.02.2023

Kohtla-Järve sotsiaalmaja põlengus hukkus inimene

Erik Kalda
, ajakirjanik
Kohtla-Järve sotsiaalmaja põlengus hukkus inimene
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästeauto. Pilt on illustratiivne.
Päästeauto. Pilt on illustratiivne. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Ööl vastu pühapäeva toimus Kohtla-Järve sotsiaalmajas tulekahju, mille käigus evakueeriti kõik maja elanikud. Üks inimene hukkus.

19. jaanuaril kell 2.11 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Järveküla teel asuvas sotsiaalmajas on kolmandal korrusel asuvas toas tulekahju, kus inimesed sees, majas on palju elanikke, kes on paanikas.

Esimesena sündmuskohale jõudnud Kohtla-Järve päästekomando meeskond pidi ukse avamiseks lõhkuma akna, koridor oli suitsu täis, valvurit ei olnud, teatas päästeameti pressiesindaja. Kolmanda korruse paremas tiivas põles tuba lahtise leegiga.

Päästjad tõid toast välja kaks kannatanut ja andsid üle kiirabile. Politsei abiga evakueeriti elanikud esimeselt ja teiselt korruselt. Päästjad evakueerisid kolm inimest, kellest kaks anti üle kiirabile. Kokku evakueeriti hoonest 23 inimest nende hulgas ka kannatanud. Evakueeritud toimetati Kohtla-Järve endisesse lastekodusse. Kaks kannatanut viidi haiglasse, neist üks suri enne haiglasse jõudmist. Kell 3.08 oli tulekahju lokaliseeritud.

Märksõnad
Tagasi üles