Kohtla-Järve gümnaasium toob väliaktusele NATO lennukid

Hendrik Agur loodab, et Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistamisest saab meeldejääv sündmus.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kui reedel on soodne lennuilm, saab ligemale kolmekümne Virumaa ja Harjumaa kooli pere osa Kohtla-Järve gümnaasiumi algatusest − NATO lennukite ülelennust.

Kohtla-Järve gümnaasium korraldab 21. veebruaril Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistamiseks väliaktuse, mille tipphetkeks on kolme NATO koosseisu kuuluva Eesti õhuväe lennuki ülelend. See toimub Eesti Vabariigi aastapäeva paraadi formatsioonlennu treeninglennuna.

Ülelennust kutsuti osa saama teisigi Virumaa ja Harjumaa koole. "33 koolist on registreerunud 28 (teisipäeva õhtu seisuga − toim.). Ootamatult suur kaasamõtlemine ja positiivne hoiak," rõõmustas Kohtla-Järve gümnaasiumi direktor Hendrik Agur. 

Ühiselt koostatakse koolidest ülelendude lennuplaan ja nii on võimalik oma kooliõuel Eesti kaitsjaid tervitada. Kaks õppesihitajat L-39 Albatros ja üks transpordilennuk P-28 stardivad ning maanduvad Ämari lennubaasis Harjumaal.

Lennud ei toimu viletsate ilmaolude korral. "Jääme lootma sobivat lennuilma. Pilvitus ei ole otseselt probleem, kui see ei ole väga madal. Kui on "pilved kuuselatvades", siis muidugi lendu ei toimu − lennukeid lihtsalt ei oleks sel juhul näha," märkis Agur. 

Kohtla-Järve gümnaasium korraldab reede südapäeval algava väliaktuse koos slaavi põhikooli, kaitseväe, õhuväe, Viru jalaväepataljoni ja kooli riigikaitse õppuritega. Sündmuse põhiosa toimub slaavi põhikooli staadionil. Üritusse on kaasatud ka linnavalitsus, linnaorkester ja lasteaiad. Osalejatele pakutakse sõdurisuppi, kukleid ja teed.

"Meie idee ja soov on tuua Eesti riik Ida-Virumaal nähtavamale, et tõsta õpilaste isamaalisust ja kodanikuteadlikkust. Loodetavasti tuleb võimas ja meeldejääv sündmus, mis jääb meelde paljudele noortele," ütles Agur.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles