VIDEO: Majandusminister Taavi Aas Kohtla-Järvel: "Mingit kiiret Põxitit ei tule!" (2)

Erik Gamzejev
Copy
Majandusminister Taavi Aas.
Majandusminister Taavi Aas. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Olgugi, et Ida-Virumaal kadus Euroopa kliimapoliitika mõjul põlevkivitööstuse kõigest ühe aastaga ligemale tuhat töökohta, kinnitas majandusminister Taavi Aas neljapäeval Kohtla-Järvel, et mingit kiiret Põxitit ehk väljumist põlevkivienergeetikast ei tule. 

"Sellist asja nagu kiire Põxit päris kindlasti ei tule," ütles majandusminister Taavi Aas Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledži saali kogunenud Ida-Virumaa ettevõtjatele, omavalitsusjuhtidele ja ametiühingutegelastele.   

"Miks te ütlete, et pölevkivisektor ära kaob?" esitas Aas vastuküsimuse erakonna Eesti 200 esimehe Kristina Kallase küsimusele, milline plaan on valitsusel põlevkivitööstusest kaduvate töökohande asendamiseks. "Ma ei näe seda võimalust, et lähiajal kaoks ära põlevkivist elektri tootmine, veel vähem põlevkivist õli tootmine." 

Kohtumisel osalenud Euroopa komisjoni energiavolinik Kadri Simson ei osanud samas anda vastust Viru Keemia Grupi juhatuse esimehe Ahti Asmanni küsimusele, milliseks kujuneb Euroopas süsihappegaasi kvootide hinnasiht pärast 2025. aastat ja kuipalju tasuta kvoote on kavas tulevikus riikidele eraldada. 

"Praegusel hetkel on kokku lepitud, et tehakse vajalik analüüs, mida me saame ja peame tegema, et viia ellu president von der Leyeni lubadus, et Euroopa Liit  vähendab CO2 emissiooni 2030. aastaks 55 protsendini võrreldes 1991. aastaga. Välja on käidud erinevaid kontseptsioone, eelkõige vastutab selle eest kliimavolinik, aga ta ei ole veel mingit dokumenti lauale pannud - ta ei peagi seda tegema, ta tuleb oma plaaniga järgmisel suvel," ütles Simson. 

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles