Prokuratuur: Narva linnajuhtide kuriteoteadet opositsiooni suhtes ei võeta menetlusse

Copy
Linnajuhte positiivses valguses näitava Narva Linnalehe väljaandmiseks kulutatakse aastas 145 000 eurot maksumaksjate raha.
Linnajuhte positiivses valguses näitava Narva Linnalehe väljaandmiseks kulutatakse aastas 145 000 eurot maksumaksjate raha. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik / Arhiiv

Narva linnajuhid esitasid volikogu opositsiooni liikmete vastu kuriteoteate kahtlustades neid mõnede allkirjade võltsimises linna munitsipaallehe sulgemist nõudva 742 allkirjaga petitsioonil,  kuid Viru ringkonnaprokuratuur otsustas kriminaalmenetlust mitte alustada. 

Linnapea Aleksei Jevgrafovi ja volikogu esimees Irina Janovitši poolt aprilli alguses prokuratuurile esitatud teate kohaselt olid mitu petitsioonil olnud allkirja võltsitud, mõned isikud aga olid dokumendi allkirjastanud nii interneti teel kui ka paberil. Narva võimude meelest edastas opositsioon sihilikult valeandmeid. "Meil on alust oletada, et vähemalt 30 allkirja on võltsitud," sõnas Janovitš venekeelsele ERRile.

Kokku oli petitsioonil 742 allkirja ehk linnajuhid pidasid vajalikuks prokuratuuri pöörduda neis kahtlusi äratanud 4 protsendi allkirja pärast. 

Kuriteo tunnused puudusid

Viru ringkonnaprokuratuur teatas 9. aprillil, et menetlust ei algatata.

"Prokuratuur ei alustanud kriminaalmenetlust, kuna kuriteokaebuses esitatud andmete pinnalt ei olnud tuvastatud kuritegude tunnuseid," selgitas prokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova.

Ta kinnitas, et edasi on võimalik pöörduda riigiprokuratuuri. Just seda Jevgrafov ja Janovitš ringkonnaprokuratuurist eitava vastuse saamise korral ERRi uudiste teatel teha plaanisidki. "Meie hinnangul on olemas kõik tunnused selleks, et juurdlust alustada," kinnitas volikogu esimees.

Linnapea Aleksei Jevgrafov võimalikke edasisi tegevusi Põhjarannikule esialgu ei kommenteerinud.

Linnalehe sulgemise küsimus

Narva linnavolikogu opositsiooniline fraktsioon Meie Narva kogus narvalaste allkirju, et algatada volikogus sihtasutuse Narva Linnaleht tegevuse lõpetamise, samanimelise lehe sulgemise ja eelarveraha senisest mõistlikuma kasutuse arutelu.

13. märtsil esitasid opositsiooni esindajad asjakohase pöördumise Narva linnavalitsusele, misjärel volikogu oli sunnitud kandma selle eelnõu 13.-15. aprilli elektroonilise istungi päevakorda.

Seda eelnõu volikogule esitades opereeris opositsioon 742 allkirjaga − seda on oluliselt vähem, kui algul kokku loeti, ent siiski rohkem kui seadusega nõutav miinimum: vähemalt üks protsent kohalikest valijatest.

Tagasi üles