Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Uus prügivedaja Toila vallas märkimist väärivalt hindu ei muuda

Nagu ikka, olid hankel põhikonkurendid Ekovir ja Ragn-Sells. FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Uuest aastast hakkab kogu Toila valla territooriumil olmejäätmeid vedama AS Ragn-Sells; elanikele see märkimist väärt hinnamuutust kaasa ei too. 

Toila piirkonnas, kus Ragn-Sells ka praegu konteinereid tühjendab, läheb uuest aastast hind isegi pisut odavamaks. Kohtla ja Kohtla-Nõmme piirkonnas, mida praegu teenindab OÜ Ekovir ja kus hinnad on pisut madalamad kui Toilas (-7%), tuleb aga pisike hinnatõus (+5%).

FOTO: Põhjarannik

Kohtla ja Kohtla-Nõmme piirkonna elanikele tähendab prügivedaja vahetumine, et tulevast aastast saavad ka nemad suurjäätmeid märksa odavamalt ära anda. Ragn-Sellsi hinnakirja järgi maksab ühe kuupmeetri suurjäätmete äravedu 0,01 eurot ehk üks sent, Ekovir küsib sama koguse eest 7,2 eurot. Ragn-Sellsil jääb praegune hind kehtima ka uuel lepinguperioodil.Toila abivallavanem Urmas Aunap ütles, et suurjäätmete hind oli peamine kaalukeel, mis Ragn-Sellsile teiste pakkujate ees paremuse andis. 

"Küsisime pakkujatelt segaolmejäätmete, suurjäätmete ning paberi ja kartongi äraveo hinda. Kui olmejäätmetele pakuti enam-vähem samasugust hinda, siis suurjäätmete oma oli Ekoviril kõrgem."

Jäätmeveoleping Ragn-Sellsiga on sõlmitud viieks aastaks. 

Tagasi üles
Back