Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Sajad miljonid valurahaks ohverdatud töökohtade eest

Kadri Simson tõdeb, et avalikkuse toetuseta pole Euroopa Liidul võimalik oma kliimaeesmärke täita. FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson kinnitab, et Euroopa Liidu poolt õiglase ülemineku fondist tööstuse ümberkujundamiseks antavad sajad miljonid eurod on Eestis mõeldud vaid Ida-Virumaa elu parandamiseks, mis on kliimaeesmärkide täitmisel põlevkivitööstuse kokkutõmbumise tõttu haavata saanud ja mitu tuhat töökohta ohverdanud.

Tellijale Tellijale

Ida-Virumaal asuvad põlevkiviettevõtted on vähendanud viimastel aastatel süsinikuheitmeid kordades, mis on võimaldanud Eestil kümme aastat enne tähtaega täita 2030. aastaks seatud eesmärk. Selle saavutuseni jõudmiseks on Ida-Virumaal ohverdatud paar tuhat töökohta. Kohalikud inimesed küsivad, kust ja millal saab kätte preemia selle töövõidu eest.

Põlevkiviõli konkureerib maailmas naftaga. Sel kevadel nägime toornafta erakorraliselt madala hinna šokki. See tähendab, et kui sa maailmaturul sellise toodanguga konkureerid, siis see ongi raske sektor.

Tagasi üles
Back