K, 27.09.2023

Narva piiril tabati 12,5 kilo uimasteid

Erik Kalda
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Uimastid, mille politsei Narva piiril autost leidis.
Uimastid, mille politsei Narva piiril autost leidis. Foto: Politsei

Politsei pidas Narva piiripunktis kinni narkootikume vedanud veoki ja kolm meest, keda kahtlustatakse suures koguses narkootilise aine käitlemises.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juhi Rainet Juuse sõnul oli narkootikumide veo skeem põhjalikult läbi mõeldud. Ida prefektuuri ja keskkriminaalpolitsei töö tulemusel õnnestus siiski koguda piisav hulk tõendeid ning seejärel juba Narvas kinni pidada veok, mille puhul oli alust arvata, et sellega korraldatakse narkootikumide vedu, kirjeldas ta.

Lähemal uurimisel selgus, et veokisse olid ehitatud peidikud, millest tuli päevavalgele umbes 5 kilo kokaiini ning lisaks rohkem kui 7,5 kilo jagu ecstasy tablette. Narkokahtlane aine saadeti ekspertiisi.

Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 37-, 43- ja 22aastase mehe, kes kõik on Ida-Virumaa elanikud. 43aastane mees on olnud varem analoogse kuriteo eest kriminaalkorras karistatud ning vabanes vanglast tingimisi 2018. aasta sügisel. Praegu viibis mees katseajal, sõnas Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Mari Luuk. Kuna kõigi kolme mehe puhul oli alust arvata, et vabaduses viibides jätkavad nad kuritegude toimepanemist, taotles prokuratuur kohtult nende vahi alla võtmist ning kohus esitatud taotlused ka rahuldas.

"Näeme oma töös, kuidas narkokurjategijad otsivad aina uusi viise ja skeeme, kindlustamaks, et nende ebaseaduslik tegevus oleks võimalikult varjatud ja konspireeritud. Politsei jaoks tähendab see omakorda katkematuid pingutusi selle nimel, et kurjategijatest kas või sammu jagu alati ees olla," rääkis Juuse. Ta lisas, et tõendite kogumine on aeganõudev ja keeruline, kuid näited selliste kinnipidamiste kohta annavad kinnitust, et politsei on õigel teel ning suudab ära hoida tuhandete tarbimiskoguste jõudmise tänavale, veel enam alaealiste ja noorteni.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles