Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kõik omavalitsused kergendavad lähedaste hooldajate koormat

Kolmapäeval Ida-Virumaad külastanud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tunnustas siinseid linnu ja valdu, et need on aasta jooksul hakanud märgatavalt rohkem sotsiaalvaldkonnale tähelepanu pöörama. FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Jõhvi rajatav mäluhäiretega inimeste päevakeskus on üks Ida-Viru arendusprogrammis sündinud algatustest, mis vähendab lähedaste koormust ja võimaldab inimesel oma kodus elada. 2,6 miljoni euroga arendasid oma sotsiaalteenuseid kõik Ida-Viru omavalitsused.

Tellijale Tellijale

Ida-Viru kohalikud omavalitsused ei ole 2015. aastast osalenud üheski Euroopa sotsiaalfondi taotlusvoorus, et arendada kohalikke sotsiaalteenuseid, tõdes sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Ta tunnustas siinseid linnu ja valdu, et need on aasta jooksul hakanud märgatavalt rohkem sotsiaalvaldkonnale tähelepanu pöörama.

Ida-Virumaa sotsiaalteenuste arendusprogramm "Pöördepunkt" sündiski selleks, et parandada sotsiaalteenuste kättesaadavust ja kvaliteeti maakonnas. Sotsiaalministeerium soovis, et omavalitsused reageeriksid kiiremini kitsaskohtadele ja korraldaksid vajalikke sotsiaalteenuseid. Programm sisaldas nõustamisi, koolitusi ning teenuste arendamist ja korraldamist.

Tagasi üles
Back