T, 27.09.2022

Uuendatud ⟩ Kuu algul kadunud Alutaguse naine suri kuriteo tagajärjel

Kaks kahtlustatavat on vahi all!
Erik Kalda
, ajakirjanik
Kuu algul kadunud Alutaguse naine suri kuriteo tagajärjel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadunud Maie
Kadunud Maie Foto: PPA

Novembri alguses Ida-Virumaal Alutaguse vallas kaduma jäänud 49-aastane Maie leiti kolmapäeva õhtul Viljandimaalt Põhja-Sakala vallast surnuna.

Kas tegu võis olla vägivaldse surmaga või mitte, seda politsei ei teata. 

Maie surnukeha leiti eile hilisõhtul politseinike poolt Viljandimaal Põhja-Sakala vallast. Naise surma põhjus selgitatakse välja ekspertiisi käigus, teatas prokuratuur.

Praeguseks on alustatud kriminaalmenetluses kolm kahtlustatavat, kes on olnud Maiega varasemast tuttavad – 42-aastane mees, 64-aastane naine ning 27-aastane mees. Kaks viimast viibivad prokuratuuri taotlusel hetkel ka vahi all ning menetlustoimingud jätkuvad.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Liina Pikma sõnul tegid Maie leidmiseks väga palju tööd politseinikud kõikidest prefektuuridest, samuti olid SA Kadunud vabatahtlikud otsijad pikalt aktiivselt Maiet otsimas. „Nüüd on meie ülesanne kriminaalmenetluse käigus selgitada välja kõik üksikasjad, mis seda juhtumit puudutavad ja saada selgus, millised võimalikud eelnevad sündmused naise surmani viisid,“ sõnas Pikma.

Jõhvi politseijaoskonna juhi Andreas Kliimanti sõnul on Maie kadumise puhul tegemist keerulise juhtumiga, millega olid seotud PPA kõik prefektuurid. „Info, et naise kadumise taga võib olla kuritegu selgus uurijate töö tulemusel mõned päevad pärast naise kadumist ning kohe alustati ka kriminaalmenetlus. Politseinikud kontrollisid võimalikke meile teadaolevaid asukohti, suhtlesid lähedastega, uurisid turvakaameraid ja sõidukeid, et leida naise asukohale viitavaid juhtnööre ja jälgi,“ selgitas politseijaoskonna juht. „Soovin tänada meie uurimismeeskonda ja kõiki inimesi, kes Maie otsimisele kaasa aitasid. Siiras kaastunne naise lähedastele,“ lisas Kliimant.

Maie lähedased suhtlesid temaga viimati 2. novembril ja pärast naisega ühendust ei saadud. Kuna selline käitumine ei olnud Maiele omane, siis paluti tema leidmiseks avalikkuse abi.

Politsei kontrollis võimalikke aadresse, kuhu Maie võis suunduda, samuti erinevaid haiglaid. Ühe versiooni kohaselt võis Maie asuda Pärnumaal.

Märksõnad
Tagasi üles