L, 28.01.2023

Rannapungerjal sai bussi ja veoki kokkupõrkes kaks inimest raskelt vigastada

Erik Kalda
, ajakirjanik
Rannapungerjal sai bussi ja veoki kokkupõrkes kaks inimest raskelt vigastada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õnnetuse paik Rannapungerjal.
Õnnetuse paik Rannapungerjal. Foto: Raino Eriste

Pühapäeval veidi enne kella 14 juhtus Alutaguse vallas Rannapungeja külas raske liiklusõnnetus, kui laupkokkupõrkesse sattusid veok ja buss.

Raske õnnetus juhtus Jõhvi-Tartu-Valga maantee 50. kilomeetril, kui Jõhvi poolt Tartu suunas liikunud Poola numbrimärgiga veok kaotas libedal teel juhitavuse ning põrkas kokku talle vastu liikunud bussiga. Õnnetuse järel jäid avariilised masinad teele risti.

Ida prefektuuri operatiivjuhi Urmas Elmi sõnul olid masinastes vaid juhid, nad said raskelt viga ning meedikud viisid nad haiglaravile.

Tee sündmuskohal on liiklusele mõlemas suunas suletud. Tartu poolt tulijatele oli ümbersõit korraldatud Rannapungerja-Tudulinna-Iisaku kaudu ning Jõhvi poolt liikujatele Iisaku-Tudu-Rannapungerja marssruudil.

Elmi sõnul on teeolud sündmuskohal talvised – tee oli libe ning lumesopane. Ta palub kõikidel liiklejatel praegustes oludes liikudes olla väga tähelepanelik ja ohtlike olukordade vältimiseks pigem sõidukiirused alla tuua. „Võtke oma sõitude tegemiseks aega, vältige järske manöövreid ja möödasõite ning arvestage teiste liiklejatega ning seda nii linnas kui maanteel. Reedene raske ilmaprognoosiga päev näitas, et kui kuulame hoiatusi, neile ka vastavalt reageerime ja oma sõiduvõtted ilma- ja teeoludele vastavaks viime, siis saame üheskoos liikluse turvalise hoida ja inimelusid säästa,“ märkis operatiivjuht.

Märksõnad
Tagasi üles