P, 26.06.2022

Narva kolledži direktoriks sai Indrek Reimand

Põhjarannik
Narva kolledži direktoriks sai Indrek Reimand
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Indrek Reimandist sai kolledži direktori kohusetäitja sel kevadel, kui Marek Sammul lahkus isiklikel põhjustel ametist.
Indrek Reimandist sai kolledži direktori kohusetäitja sel kevadel, kui Marek Sammul lahkus isiklikel põhjustel ametist. Foto: Erakogu

Tartu ülikooli senat valis Narva kolledži direktoriks Indrek Reimandi, kes on olnud alates 1. maist kolledži direktori kohusetäitja.

Tartu ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekaani Raul Eametsa sõnul tunneb Indrek Reimand väga hästi kõrghariduse ja teaduse spetsiifikat ning Eesti ja Euroopa Liidu avaliku sektori toimemehhanisme. Lisaks on ta hoolimata lühikesest ametiajast direktori kohusetäitjana suutnud sõnastada kolledži olulisemad arenguvajadused.

"Tema pikaajaline kogemus kõrgharidus- ja teadusvaldkonna juhina annab lootust, et kõik kavandatavad plaanid viiakse ellu," ütles Eamets.

Indrek Reimandi sõnul on Narva kolledž suure sümbolväärtusega asutus nii Narvas, Ida-Virumaal kui ka kogu Eestis.

"Lisaks oma põhitegevusele on kolledž olnud väga oluline kohaliku elu edendaja paljudes valdkondades," selgitas ta.

Direktorina peab Reimand tähtsaks tugevdada Narva kolledži regionaalset rolli ning siduda kolledži tegevust rohkem kohalike ettevõtetega. Õppetöö edendamiseks soovib ta värvata uusi ja motiveerida olemasolevaid akadeemilisi töötajaid. Lisaks tuleb otsida lahendusi üliõpilaste värbamiseks olukorras, kus senine oluline sihtrühm − Venemaalt pärit tudengid − jääb kõrvale.

Indrek Reimand on alates 2000. aastast töötanud haridus- ja teadusvaldkonnas. Aastatel 2004-2012 oli ta haridus- ja teadusministeeriumi teadusosakonna juhataja ning aastatel 2012-2021 kõrghariduse ja teaduse asekantsler. Samuti on ta kuulunud erinevate teadus- ja arendustegevusega seotud sihtasutuste juhatustesse ning nõukogudesse.

Reimand on kaitsnud doktorikraadi 2000. aastal Tartu ülikoolis optika ja spektroskoopia erialal.

Narva kolledži direktor valiti viieks aastaks, tema ametiaeg algab 1. augustil.

Märksõnad
Tagasi üles