N, 30.03.2023

Lõplik kohtuotsus: Lüganuse kooli sel aastal ei suleta

Erik Kalda
, ajakirjanik
Lõplik kohtuotsus: Lüganuse kooli sel aastal ei suleta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lüganuse kooli õpetajad ja õpilased korraldasid vallavolikogu istungi eel 30. märtsil meeleavalduse oma kooli kaitseks.
Lüganuse kooli õpetajad ja õpilased korraldasid vallavolikogu istungi eel 30. märtsil meeleavalduse oma kooli kaitseks. Foto: Matti Kämärä

Tartu ringkonnakohus otsustas reedel, et Lüganuse kool Virumaal võib tegutseda kohtuvaidluse lõpuni, kirjutas Postimees.

Tartu halduskohus otsustas varem, et kooli ei tohi kohtuasja lõpuni sulgeda, kuid Lüganuse vallavalitsus vaidlustas esialgse õiguskaitse ringkonnakohtus. Reedel otsustas Tartu ringkonnakohus, et õiguskaitse jääb jõusse.

Lüganuse vallavanem Marja-Liisa Veiser (Isamaa) leidis ringkonnakohtule esitatud kaebuses, et lapsevanemate kaebusel pole nagunii võidulootust. Samuti leidis vallavalitsus, et Lüganuse kooli sulgemiseks on suure avalik huvi, see on suurem kui lapsevanemate soov oma kodukülas haridusasutus elus hoida.

Tartu ringkonnakohtu pressiesindaja Annett Kreitsman ütles Postimehele, et kohtunikud Tanel Saar, Maili Lokk ja Einar Vene polnud nõus vallavalitsuse argumentidega.

«Esialgse õiguskaitse kohaldamiseta lõppeks Lüganuse põhikooli tegevus. Hiljem kooli uuesti avamine on keeruline või isegi võimatu, sest nii kooli õpetajad kui ka õpilased oleks lahkunud ega oleks valmis koheselt (kui üldse) naasma,» leidis kohus reedel tehtud määruses.

Ringkonnakohus leidis, et Lüganuse vallavalitsus pole piisava põhjalikkusega kaalunud Lüganuse kooli sulgemist. «Näiteks on vallavalitsus üldsõnaliselt märkinud, et Lüganuse põhikooli sulgemise tõttu ei pikene ühegi lapse koolitee üle seaduses lubatud piiri. Samas puuduvad andmed, kuidas muutub õpilaste kooli jõudmiseks kuluv aeg, kas ja milliseid kulutusi tuleb lapsevanematel teha laste transportimiseks või kas kodu ja kooli vahel liiklemiseks organiseeritakse ühistransport,» märkis kohus.

Tartu ringkonnakohtu otsust pole võimalik vaidlustada, seega jääb Lüganuse kool avatuks veel vähemalt kaheks õppeaastaks.

Märksõnad
Tagasi üles