T, 26.09.2023

Politsei pidas kinni Nikolai Ossipenko ja mitmed Kohtla-Järve linnaametnikud

Põhjarannik
Facebook
Comments 1
Nikolai Ossipenko.
Nikolai Ossipenko. Foto: Kuvatõmmis

Teisipäeval pidasid politseinikud Ida-Virumaal kinni kohaliku ettevõtja, mitu Kohtla-Järve volikogu liiget ja munitsipaalametnikku, keda kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja võtmises ning mõjuvõimuga kauplemises.

Kahtlustuse kohaselt on kohalik ettevõtja, kelleks on teadaolevalt Nikolai Ossipenko, mõjutanud Kohtla-Järve ametnikke ja linnavolikogu liikmeid, et nad teeksid temale kasulikke otsuseid. Kahtlustus altkäemaksu võtmises ja/või mõjuvõimuga kauplemises esitati kaheksale ametiisikule. Uurimise all on kümmekond episoodi. Tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võib kriminaalmenetluse kestel muutuda.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Ats Kübarsepa sõnul on alust kahtlustada, et altkäemaksu andmisega suunas ettevõtja kohalikku poliitikat. „Seni menetluses kogutud andmed viitavad, et kahtlustatav omas mõju linnas tehtavate otsuste üle, suunas neid vastavalt enda vajadustele ning kasutas selleks nii avalikke kui isiklikke ressursse. Kahtlustus ei seisne ainult ühes rikkumises, vaid mitmes episoodis. Korruptsioon ei ole pelgalt kuritegu, vaid mõtteviis ning korruptiivne linnajuhtimine mõjutab iga kohaliku elaniku heaolu,“ sõnas Kübarsepp.

„Eelmisel nädalal ütles keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere Eesti Päevalehes, et valgekraede kuritegevuse ohvrina tunned end ära arstijärjekorra lõpus. Sellele tõesele väitele on paslik lisada, et korruptsiooni tunneb inimene ka siis, kui ta ei saa talvel oma kodust välja, sest lumi on lükkamata või prügikonteiner ajab juba mitmendat päeva üle,“ ütles ringkonnaprokurör Alan Rüütel.

Uurimist viib Viru ringkonnaprokuratuuri juhtimisel läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles