R, 31.03.2023

Euroopa Komisjoni president käis Narvas Kreenholmi kvartalis ja avaldas toetust Ukrainale

Ilja Smirnov
Euroopa Komisjoni president käis Narvas Kreenholmi kvartalis ja avaldas toetust Ukrainale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ursula von der Leyen seisab Kreenholmi kvartalis Euroopa Liidu idapiiril, kus Venemaani jõe teisel kaldal on vaid 30 meetrit.
Ursula von der Leyen seisab Kreenholmi kvartalis Euroopa Liidu idapiiril, kus Venemaani jõe teisel kaldal on vaid 30 meetrit. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Esmaspäeval Narvat külastanud Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kõndis mööda tühjaks jäänud Kreenholmi kvartalit, mille rajas 19. sajandi keskpaigas tema esiisa Ludwig Knoop, heitis Eesti piirilt pilgu agressorriigi Venemaa poole ja mõistis koos Eesti peaministri Kaja Kallasega hukka Kremli ulatusliku pommirünnaku ning avaldas Euroopa Liidu toetust oma maad kaitsvale Ukrainale.

Esmaspäeval poole kahe paiku jõudis Euroopa Komisjoni juht Narva piiripunkti. Seal ootasid teda lisaks ametiisikutele paarkümmend reporterit ja Narvale tüüpiline vanaema Zoja Mihhailovna, kel oli kilekotti pakitud kiri, milles ta kurtis, et Narvas pulbitseb narkoäri ja võimud ei suuda midagi selle vastu ette võtta. Ta tahtis von der Leyenilt abi. "Mind on narkoärikad ära tüüdanud, politsei ei tee midagi," väitis see vanaema.

Märksõnad
Tagasi üles