L, 26.11.2022

Idavirulanna tuli raamatukogude külastamise Eesti meistriks

Põhjarannik
Idavirulanna tuli raamatukogude külastamise Eesti meistriks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raamatukogude külastamise üleriigilise võistliuse võitnud Merje Meerits on ka aktiivne rahvasportlane, kes on sageli stardis kohalikel võistlustel. 55 raamatukogu külastamiseks kulub tugev vastupidavus samuti ära.
Raamatukogude külastamise üleriigilise võistliuse võitnud Merje Meerits on ka aktiivne rahvasportlane, kes on sageli stardis kohalikel võistlustel. 55 raamatukogu külastamiseks kulub tugev vastupidavus samuti ära. Foto: Rene Kundla / sportiv.ee

Idavirulanna Merje Meerits võitis üleriigilise mõistatamismängu „Avasta Eesti raamatukogusid“, külastades viie kuu jooksul 55 raamatukogu.

Raamatukogude aastal esmakordselt toimunud mäng kutsus maist kuni oktoobri alguseni tutvuma erinevate raamatukogudega ning templipasse täitma.

Kõige enam tempeleid kokku saanud Merje Meerits külastas 55 raamatukogu, nende hulgas kõiki 34 Ida-Virumaa raamatukogu. "Olen alati teadnud, et raamatukogud on toredad, aga tegelikult on nad lausa väga toredad! Sain mängus osaledes nii palju uut teada ja seda nii mõistatamismängu küsimustele vastates kui väga südamlike raamatukogutöötajatega vesteldes,“ rääkis Merje Meerits. „Linnas elanuna võtan ma raamatukogusid enesestmõistetavana, aga maakohtades on raamatukogud lausa maa sool."

„Mõistatamismäng andis väikese tõuke inimestele, et avastada Eesti eriilmelisi raamatukogusid ning julgustas sisse astuma raamatukogudesse, mis ei asu kohe kodu kõrval või tuttavatel radadel,“ sõnas Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse aseesimees Krista Visas. „Kuna mõistatamismäng läks raamatukogude aastal nii mõnusa hooga käima, siis on plaan sellega jätkata ka eesootaval aastal,“ lisas Visas.

Mõistatamismäng „Avasta Eesti raamatukogusid“ templipassi sai koguda templeid raamatukogude külastuste ning ülesannete lahendamise eest. Ülesanded mõtlesid välja viis Eesti kirjanikku – Leelo Tungal, Jaan Malin, Indrek Koff, Karl Martin Sinijärv ja Tarmo Vahter. Lastele koostas eraldi mõistatused Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Mõistatamismängus osalenute vahel loositakse välja auhinnad, mille on välja pannud Apollo, kirjastus Ilmamaa, kirjastus Varrak ja Eesti Rahvusraamatukogu.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu. Kogu teema-aasta programmi leiab www.raamatukogudeaasta.ee.

Märksõnad
Tagasi üles