P, 5.02.2023

Kiviõlis joomakaaslase tapnud mees kutsus ise politsei

Erik Kalda
, ajakirjanik
Kiviõlis joomakaaslase tapnud mees kutsus ise politsei
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Käerauad. Foto on illustratiivne.
Käerauad. Foto on illustratiivne. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Politsei pidas kinni mehe, keda kahtlustatakse Kiviõlis toime pandud tapmises. 

Pühapäeval, 27. novembril kella 19 paiku sai politsei teate, et Kiviõlis on tapetud 59aastane mees. Tapmises kahtlustatavana peeti sündmuskohal kinni 58aastane mees.

Teate raskest kuriteost edastas häirekeskusele kahtlustatav ise ning jäi seejärel politseinikke ootama. „Esialgsetel andmetel tekkis meestel Kiviõlis asuvas majas alkoholi tarvitades konflikti, mille käigus lõi 58aastane mees korduvalt 59aastast meest terava esemega nii, et viimane kohapeal saadud vigastustesse suri,“ ütles Jõhvi politseijaoskonna uurimisgrupi grupijuht Aleksandra Mürsep.

„Selle raske kuriteo motiiv ja muud üksikasjad on alles selgitamisel, kuid karm tõdemus on, et enamus raskeid vägivallakuritegusid, sealhulgas tapmisi, pannakse toime alkoholijoobes. Alkoholi mõjul ei osata tekkinud konflikte enam sõnadega lahendada, need muutuvad vägivaldseks ja lõppevad halvimal juhul kellegi surmaga,“ lisas Mürsep.

Viru ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Liina Pikma selgitas, et kahtlustatav meesterahvas on kinni peetud kaheks ööpäevaks. „Selle aja jooksul on eesmärk nii palju sündmuste asjaolude kohta tõendeid koguda kui vähegi võimalik. Samuti saame nendele tõenditele peale vaadates hinnata, kas on põhjust taotleda kohtult meesterahva vahi alla võtmist,“ täiendas prokurör Pikma.

Märksõnad
Tagasi üles