T, 28.03.2023

Kohtla-Järve volikogu valis revisjonikomisjoni juhiks kelmuses süüdi mõistetud saadiku

Erik Gamzejev
Kohtla-Järve volikogu valis revisjonikomisjoni juhiks kelmuses süüdi mõistetud saadiku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Jevgeni Saltõkov.
Jevgeni Saltõkov. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kohtla-Järve linnavolikogu valis volikogu revisjonikomisjoni uueks esimeheks Jevgeni Saltõkovi, kes mõned aastad tagasi mõisteti kohtus süüdi kelmuses ja võltsimises ning linnale kahju tekitamises.

Saltõkov sai 14 häält ja temaga konkureerinud endine linnavolikogu esimees Riina Ivanova kümme häält.

Kuna Ivanova oli volikogus opositsioonis oleva viie keskerakondlase ja viie sotsiaaldemokraadi ühine kandidaat, siis tulid Saltõkovi hääled Kohtla-Järve võimuliidult, kuhu kuuluvad valimisliit Restart, Reformierakond, Keskerakonnast eraldunud saadikud ja valimisliit Progress, mille liige on ka Saltõkov ise.

Volikogu liige hääletas südametunnistuse järgi

Valimisliidu Restart Kohtla-Järve liige ja TTÜ Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht leidis, et Saltõkovi varasem süüdimõistmine kelmuses ei ole põhjus, miks ta ei võiks olla linnavolikogu põhilise kontrollorgani revisjonikomisjoni esimees. "Mina saan aru, et ta on ju seal [revisjoni]komisjonis varem ka töötanud, ja ma arvan, et ta saab oma tööga ilusasti hakkama. Praegu lihtsalt ei olnud paremaid valikuid, kahe vahel tuli valida. Ma hääletasin oma südametunnistuse järgi. Ja kahest valikust ma leidsin, et esimees võiks olla Jevgeni," sõnas Roosileht.

Praegu lihtsalt ei olnud paremaid valikuid.

Mare Roosileht

Jevgeni Saltõkov mõisteti süüdi koos oma isa Juri Saltõkoviga, kes oli varem Kohtla-Järve noortekeskuse juht. Kohus karistas Jevgeni Saltõkovi kahe aasta pikkuse vangistusega tingimisi.

Kohtus kinnitust leidnud süüdistuse kohaselt korraldasid isa ja poeg Saltõkovid ligemale kümne aasta jooksul fiktiivselt mitmete isikute tööle võtmise noortekeskusesse, kuid tegelikult nood seal kunagi ei töötanud.

Kohtla-Järve linn esitas tekitatud kahju tõttu nende vastu ka 40 000 euro suuruse nõude. Kohus vähendas seda summat 15 000 euroni, millest enamiku peab maksma Juri Saltõkov. Jevgeni Saltõkovilt mõistis kohus Kohtla-Järve linna kasuks välja üle 800 euro.

Tagandati kohtuloo tõttu linnaettevõtte nõukogust

2021. aasta oktoobris kandideeris Jevgeni Saltõkov Kohtla-Järve volikogusse valimisliidu Progress nimekirjas. Tema poolt hääletas 183 valijat ja ta osutus valituks. Kohtla-Järve linnavalitsus määras ta eelmise aasta lõpus munitsipaalettevõtte OSK Grupp nõukogusse. Kui linnapea Toomas Nael sai teada, et Saltõkovil on kehtiv kohtulik karistus, kutsus linnavalitsus ta nõukogust tagasi.

Jevgeni Saltõkov teatas sotsiaalmeedias, et tingimisi karistuse kandmise aeg sai tal läbi 13. detsembril 2021. aastal. Karistus kustub 2024. aasta lõpus. Saltõkov väitis ka, et ta mõisteti süüdi ebaõiglaselt.

Jevgeni Saltõkov kandideeris volikogusse Nikolai Ossipenko firma N&V töötajana. Talle kuulub ka iluteenuseid osutav ettevõte Ars Longa, millel puudub teatmik.ee andmetel viimastel aastatel maksustatav käive.

Tänavu suvel nimetas Saltõkov Ossipenkole kuuluvas trükises Panorama teda süüdimõistvat kohtuotsust nonsensiks. "Käesoleval hetkel mul ei ole kehtivat kriminaalkaristust. Tingimisi antud tähtaeg ja katseaeg on möödas, võlgu mul ei ole, kahe aasta pärast kustutatakse ka märge karistusregistrist," sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles