T, 5.12.2023

PILDIGALERII ⟩ Suured maastikupõlengud võivad Ida-Virumaal takistada kiire päästeabi saabumist

Ööseks kustutustööd peatati, ohtu enam pole
Copy
Suur maastikupõleng Aa külas.
Suur maastikupõleng Aa külas. Foto: Päästeamet

Suur osa Ida-Virumaa päästjatest on hõivatud mitme samaaegse laiaulatusliku maastikutulekahju kustutamisega. Narva ja Jõhvi komandodest on elude päästmiseks kiire reageerimine tagatud, kuid mujal Ida-Virumaal võib abi kohalejõudmine viibida.

11. mai pärastlõunal kell 13.53 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Kohtla-Järve linnas Kaevuri tänava piirkonnas.

Umbes pool tundi hiljem, kell 14.24 said päästjad väljakutse Lüganuse valda Aa külla Kohtla metskonda, kus põles samuti ulatuslikult kulu ja maastik.

Kell 16.21 tuli Kohtla metskonda teinegi väljakutse. Samal ajal juhtus regioonis väiksemaid tulekahjusid, mistõttu on suur osa Virumaa päästeressursist praeguseni kustutustöödega hõivatud. Narvas ja Jõhvi komandodest on reageerimine elude päästmiseks tagatud. Mujal Ida-Virumaal võib abi kohale jõudmine olukorra tõttu mõnevõrra viibida, kuid ükski väljakutse teenindamata ei jää, teatas päästeamet.

Lisaks kutseliste komandode meeskondadele on päästetöödele kaasatud hulk Ida- ja Lääne-Virumaa vabatahtlikke päästjaid.

"Selline olukord ei ole kindlasti tavapärane, kus suur osa regiooni päästeressursist on samaaegsete maastikutulekahjude kustutamisega hõivatud. Paraku saab enamus loodustulekahjudest alguse inimlikust hooletusest või lausa kuritahtlikkusest. Päästjad juhivad tähelepanu, et kuivavas looduses tuleb praegu olla lahtise tulega äärmiselt ettevaatlik! Seoses kuiva ja sooja ilma jätkumisega on tuleoht metsas ja maastikul väga kiiresti kasvamas," ütles päästeameti pressiesindaja.

Kella 22.21 seisuga on Kohtla-Järve linna ja Lüganuse valla territooriumidel toimunud maastikutulekahjude levik piiratud ning ohtu ei ole, teatas päästeamet. Pimeduse saabudes kustutustöid ei teostata, hommikul kontrollitakse põlengualad üle ja jätkatakse vajadusel järelkustutustöödega. "Päästemeeskonnad suunduvad tagasi komandodesse ning on valmis tagama kiire reageerimise sündmustele oma piirkondades," ütles päästeameti pressiesindaja.

Päästeamet tuletab meelde:

• Kulu põletamine on keelatud! Põleng võib kiiresti levida ning tuua endaga kaasa väga suuri kahjusid, ohustades nii ülejäänud loodust, hooneid kui ka inimesi. Kevade saabudes tuleb eriti ettevaatlik olla, kuna suurte kahjudega tulekahjud võivad alguse saada ka suitsukonist või tikust.

• Järelevalveta ja mittenõuetekohasest lõkkest võib alguse saad suurte kahjudega põleng!

• Enne lõkke tegemist tuleb veenduda, et see on piisavalt kaugel hoonetest ja metsast;

• Lõket ei tohi tugeva tuulega teha ja lõkke juures peab alati valmis olema ämber veega või tulekustuti;

• Oluline on, et lõket ei jäetaks järelevalveta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles