Üheks väheseks haruks tööstuses, kus veel väike kasv toimub, on põlevkiviõli tootmine. Aga seegi võib peagi läbi saada, kui kuulata osa poliitikute maniakaalset iha kogu põlevkivitööstust mõrvata.
Usume, et üleminek rohemajandusele lähtub parimatest kavatsustest. Aga seda protsessi ei saa läbi viia mõõdutundetult, käitudes veiniuimase elevandina portselanipoes. Ei saa niimoodi, et lämmatame olemasolevat inimestele tööd ja leiba ning riigile tulu toovat tööstust kõikvõimalike määruste ja direktiividega, suutmata enne samas mahus võrdväärset majandust asemele pakkuda.
Halb ongi see, et valitsus ei ole avalikkuse ette toonud veenvat ja usutavat plaani, kuidas rohepööre põhjustaks ühiskonnas laiemalt vähem kannatusi ja tooks võimalikult suurele osale Eesti elanikest tuntavat kasu.
Ettevõtja Indrek Neivelt ütles hiljuti ERRile antud intervjuus, et rohepöörde põhiline probleem on selles, et pole mingit selgust, mis asi see on. Kogu see rohepööre on segane asi, mis meenutab natuke kommunistlikku propagandat ning milles on väga palju utoopiat ja silmakirjalikkust, märkis ta.
Valitsus peaks rohepöörde tegemisel näitama, mida on mõistlik teha, kuidas tuleb sellest võit riigile ja millega pole mõistlik kaasa joosta. Koalitsioonilepe ei anna kahjuks vaatamata roheteemade ohtrale mainimisele selgust juurde, vaid tekitab pigem rohkem segadust.
Ei ole vaja oodata majandusprognoose ega käia selgeltnägijate juures, saamaks aru, et seni, kuni rohemajandus ei õitse ega täida riigi, linnade ja valdade ning perede rahakotti, tuleb valitsusel täiega pingutada ka selle nimel, et olemasolev tööstus elus püsiks ja kasvaks.