Kapo pidas arvatavad Sinimägede ausamba rüvetajad kinni

Põhjarannik
Uuendatud 5. veebruar 2024, 17:59
Copy
Sinimägedes rüvetatud mälestusmärk.
Sinimägedes rüvetatud mälestusmärk. Foto: Lõuna Ringkonnaprokuratuur

Kaitsepolitseiamet pidas 1. veebruaril kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada Sinimägede mälestusmärkide rüvetamises tänavu 23. ja 31. jaanuaril. Kahtlustuse kohaselt anti tellimus kuriteo toimepanemiseks Venemaalt.

Kinni peetud meestest on üks Venemaa kodakondsusega ja teine Eesti-Vene topeltkodakondsusega. Riigiprokuratuur taotles kohtult Vene Föderatsiooni kodaniku vahi alla võtmist. "Harju maakohus nõustus prokuratuuri taotlusega ning võttis mehe kuni kaheks kuuks vahi alla, sest vabaduses viibides võib ta kriminaalmenetlusest kõrvale hoidma asuda," selgitas riigiprokurör Triinu Olev. "Eelmise nädala lõpus vahistatud mees on kahtlustuse järgi seotud ka Alfons Rebase peabareljeefi värvimisega," lisas riigiprokurör.

Lisaks on kohus paar nädalat tagasi prokuratuuri taotlusel vahistanud ka Eesti-Vene kodakondsusega mehe, keda kahtlustatakse muu hulgas Sinimägede mälestusmärkide lõhkumises mullu 8. mail. Tol korral lükati mälestuskivid pikali ning soditi valge värviga osa märkide peale kritseldused.

"Uurimises kogutud tõendite põhjal on alust arvata, et tellimusi kuritegude toimepanemiseks esitati juba eelmisel kevadel ning need hoogustusid taas hiljuti. Varem otsiti sotsiaalmeedia kaudu inimesi, keda kasutada kuriteo toimepanemise "tööriistana". Anname endast parima, et kõik Venemaa huvides Eestis kuritegusid toime pannud inimesed tuvastada ning neile koostöös prokuratuuriga süüdistus esitada. Omakasu ajendil sellisele kuritegelikule avantüürile minek ei vääri sellega kaasnevaid tagajärgi," ütles kaitsepolitsei peadirektori asetäitja Aleksander Toots.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles