Uueks regionaalministriks on saamas Ida-Virumaalt pärit Piret Hartman (1)

Põhjarannik
Copy
Sotside esimees Lauri Läänemets kinnitas, et Piret Hartman on juhatuse hinnangul parim kandidaat regionaalministri ametisse.
Sotside esimees Lauri Läänemets kinnitas, et Piret Hartman on juhatuse hinnangul parim kandidaat regionaalministri ametisse. Foto: Tairo Lutter

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus otsustas esitada regionaalministri kandidaadiks Ida-Virumaalt Püssist pärit endise kultuuriministri Piret Hartmani.

Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul on Piret Hartman end juba tõestanud otsusekindla ministrina ja koostöövalmi valitsusliikmena ning Ida-Virumaalt pärit inimesena on hästi kursis Eesti regionaalsete probleemidega.

Regionaalministri ametikoht vabanes seoses senise ministri Madis Kallase sooviga ametist taanduda ja asuda riigikogusse. 

Piret Hartman töötas lepingu alusel eelmisel aastal regionaal- ja põllumajandusministeeriumis nõunikuna.

„Piret aitas oma eelkäija, Madis Kallase käivitatud regionaal- ja põllumajandusministeeriumis ette valmistada ka maa- ja ruumiameti loomist ning on juba tuttav ka ministeeriumi toimimise ja selle inimestega. Tulevases ametis on Piretile abiks kindlasti põllumajandusalane mitmekordne kõrgharidus ning laialdased teadmised ja kogemused riigijuhtimises ja poliitikas,“ sõnas Läänemets.

Piret Hartman kandideeris viimastel riigikogu valimistel sotside esinumbrina Ida-Virumaa valimisringkonnas. Ta kogus 993 häält, kuid ei osutunud valituks, sest sotsidel ei õnnestunud Ida-Virumaal saada terve nimekirjaga isegi mitte ühe ringkonnamandaadi jaoks vajalikul hulgal hääli. Eduard Odinets kogus 363 häält vähem kui Hartman, kuid pääses riigikogusse tänu kõrgele asetusele sotside üleriiklikus valimisnimekirjas. 

Piret Hartmani sõnul on ebaõigluse vähendamine alati olnud talle südamelähedane teema. „Regionaalministri kandidaadina on mul suur aukartus selle ameti ees. Samas on mind alati käivitanud ebaõiglus ja selle vastu võitlemine. Eestis on regionaalne ebavõrdsus, kuid tasuvad töökohad, toimiv ettevõtlus ja head transpordiühendused aitavad seda vähendada. Seisan Madis Kallase algatatud nn Robin Hoodi kava lõpuleviimise eest ja niisamuti pean tähtsaks ühistranspordi reformiga jõulist edasiminekut.

Ka põllumajanduspoliitika esile tõstmine ja tähelepanu all hoidmine on minu jaoks oluline – kõige tähtsam on siin uue finantsperioodi ettevalmistamine, et Eesti põllumeestel oleks õiglased tingimused võrreldes Euroopa Liidu teiste liikmesriikide omadega,“ ütles Piret Hartman.

Piret Hartman töötab hetkel rahandusministeeriumis strateegiatalituse juhina. Eelmises valitsuses oli Hartmani kanda kultuuriministri portfell ning enne seda töötas ta kultuuriministeeriumi asekantslerina.

Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas on Hartman varem töötanud kampaania- ja tegevjuhina. Piret Hartmanil on magistrikraadid nii TalTechist digimuutused ettevõtluses erialal kui ka Maaülikoolist ökonoomika ja ettevõtluse erialal.

Tagasi üles