Üks raha välja petnu nabiti Narvas kinni

Põhjarannik
Copy
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: SCANPIX

11. aprillil pidasid kriminaalpolitseinikud Narvas kinni 49aastase mehe, keda kahtlustatakse kelmuse kaudu teistelt inimestelt saadud raha pakiautomaatidest välja võtmises.

Ajavahemikus 5.-8. aprillini helistasid kelmid inimestele ja tutvustasid end Elisa või Eesti Panga töötajatena. Näiteks väitsid petturid kannatanutele, et nende telefoninumbri leping on lõppemas ja selle pikendamiseks on vaja nende isikukoodi. Seejärel lõpetati kõne ning järgmisena helistasid kannatanutele väidetavalt Eesti Panga turvateenistuse töötajad, kes ütlesid, et pangakontol olev raha on ohus ning selle kindlustamiseks tuleb tegutseda etteantud suuniste järgi. Nii pidid kannatanud võtma kogu sularaha välja ning panema selle Omniva pakiautomaati. Viimasel ajal on politsei saanud ka teateid, kus kelmid helistavad videokõnes ja esitlevad end vormis politseiametnikena.

Välja petetud raha väljavõtmiseks kasutas kelmuses kahtlustatav mees mitut viisi. Osal juhtudel võttis ta raha välja pakiautomaadist, mille teenus oli eeltellitud ja mida kasutati hoiukapina või siis oli raha edastatud Ida-Virumaalt Tallinna pakiautomaati ja seal välja võetud. Hetkel on teada, et mees tekitas kahju vähemalt 15 600 eurot.

Tagasi üles