Kolmapäeval algas Jõhvi gümnaasiumis kahepäevane rahvusvaheline noortekonverents "Meie − Euroopa Liidu lapsed", mille keskmes on Euroopa Liitu kuulumise mõju eri põlvkondade eluolule.
Jõhvi gümnaasium tähistab kümnendat aastapäeva rahvusvahelise konverentsiga
Konverentsil osalevad kaks kooli Tšehhist ja kaks Lätist, aga ka mitu haridusasutust mujalt Eestist.
"Konverents on suunatud eelkõige vene taustaga õpilastele, et tutvustada neile rohkem Lääne- ja Kesk-Euroopat, kuhu vähesed satuvad. Puhkusereiside kaudu teatakse pigem Türgi kuurorte. Seetõttu olid konverentsile kutsutud koolid, kus vene õpilaste osakaal on suur, nagu näiteks Maardu ja Annelinna gümnaasium," selgitas konverentsi koordinaator Riina Vaht.
Konverentsil arutleti, milliseid arenguid on Euroopa Liit toonud ja kuidas on Euroopa Liidu toetused kas või Jõhvi linnapilti muutnud. Ettekanded keskendusid veel õppimisvõimalustele, mida Euroopa Liit on avanud, ning projektidele, kus noored saavad osaleda. Samuti tuli jutuks, kuidas tajuvad Euroopa Liidu liikmelisust inimesed eri põlvkondadest.
Üritust korraldavad Jõhvi gümnaasiumi õpilased, kes viivad läbi ka töötube. Põhitähelepanu on koostööl, erinevate koolide ja maade õpilaste omavahelistel suhetel ning võimalikel uutel koostööprojektidel. "Õpetajad võtavad siinkohal tagaritta, kuna meie vahel juba koostöö toimib," tõdes Riina Vaht.
Sündmus tähistab nii Eesti 20aastast kuulumist Euroopa Liitu, 105 aastat hariduse andmist Jõhvis kui siinse riigigümnaasiumi 10. aastapäeva. Konverents toimub Euroopa Parlamendi partnerkoolide programmi EPAS raames.