Narva jõele lisandub kolm piirivalveradarit

Narva jõgi.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) hankis idapiiri turvalisuse tagamiseks Narva jõele kolm uut kaameratega varustatud radaritorni, mis võimaldavad hõlpsamalt reageerida piiriveekogul toimuvatele juhtumitele.

"Kolm uut radaritorni, radarisüsteemid ja neile lisatud kaamerad võimaldavad Vasknarva ja Permisküla piirkonnas Narva jõel 16 kilomeetri ulatuses saada täpse ülevaate piiriveekogul toimuvast. Ühtlasi aitab nüüdisaegne vaatlusvõimekus suunata piirivalvurite jõudu kiirelt kohtadesse, kus piiriveekogul aega veetvad kalastajad on hätta sattunud või avastatakse mõni ebaseaduslik tegevus," ütles PPA integreeritud piirihalduse büroo juht Egert Belitšev.

Ta selgitas, et kui radar annab signaali valvatavas alas liikuva objekti kohta, võimaldab kaamera kohe tuvastada, kelle või millega on täpsemalt tegu. "Piltlikult öeldes annab radar signaali objektist, mis liigub kontrolljoone lähistel või sellest üle, ning kaamerapildi järgi saame kohe tuvastada, kas tegu on inimese, looma või mõne muu objektiga. Saadud infost tulenevalt saab otsustada ka vajaduse üle piirivalvurid kohale saata," märkis Belitšev.

Idapiiri arendustegevused hõlmavad pikas plaanis aga kogu Narva jõe katmist nüüdisaegse valve- ja seiretehnikaga. "Nii on kolmele radaritornile lisaks plaanis rajada kogu jõe ulatuses veel 15 radaripositsiooni. Hange järgmise viie radaripositsiooni rajamiseks kuulutatakse plaanipäraselt välja juba selle aasta sügisel ning nendega kaetakse järgmine 10kilomeetriline piirilõik Narva ja Narva-Jõesuu vahel," märkis Belitšev.

Uute radaripositsioonide soetamine on osa kogu piiriehituse programmist, mida rahastatakse idapiiri väljaehitamise eelarvest Eesti riigi eelarve kaudu. Muu hulgas plaanitakse uuendada ka teisi idapiirile jäävaid radaripositsioone, mida rahastatakse välisvahenditest. 

Tagasi üles