Yana Toomi asemel sai riigikokku taas Dmitri Dmitrijev

Põhjarannik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Dmitri Dmitrijev on teist koosseisu järjest riigikogus Yana Toomi asendusliikmena.
Dmitri Dmitrijev on teist koosseisu järjest riigikogus Yana Toomi asendusliikmena. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Keskerakondlasest Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom loobus riigikogu kohast ja tema asemel võtab koha sisse Dmitri Dmitrijev, kes oli tema asendusliige ka riigikogu eelmises koosseisus. 

Valimiskomisjoni kinnitusel loobus märtsivalimistel Ida-Virumaalt 6195 häält kogunud Toom riigikogu kohast ja tema asendusliikmena pääseb parlamenti Dmitri Dmitrijev.

Toom ütles enne riigikogu valimisi Põhjarannikule antud intervjuus, et teda riigikogu lihtliikme koht ei tõmba. "Mis puudutab minu plaane, siis esialgu ma ütlesin, et riigikokku ma ei lähe, sest lihtliikme roll ei paku mulle huvi. Ma olen seal juba olnud. Aga viimasel ajal oleme rääkinud kolleegidega erakonnas ja kategooriliselt ma praegu ära ei ütle. Milliseks see pilt pärast valimisi kujuneb ja kellest mis sõltuma hakkab, seda me praegu ei tea." Toom ütles, et kui Keskerakond osaleb koalitsioonis, võib talle sobida mõni ministrikoht, jättes täpsustamata, missugune.   

Samas intervjuus kiitis Toom ka Dmitrijevit, kui temalt küsiti, et inimesed valivad riigikogusse Yana Toomi, aga saavad jälle Dmitrijevi: "Jah, ta pole see, kes viskab saltot, aga tegelikult on ta päris korralik saadik. Annaks jumal rohkem selliseid." 

Toom kandideerib 26. mail peetavatel valimistel Keskerakonna esinumbrina Euroopa Parlamenti. Toomile järgnevad nimekirjas Enn Eesmaa, Aadu Must, Vadim Belobrovtsev, Anneli Ott, Erki Savisaar, Andrei Korobeinik, Igor Gräzin ja Taavi Aas.

Dmitri Dmitirijev sai viimastel riigikogu valimistel Ida-Virumaa ringkonnas 943 häält, mis oli kolm kohta teeninud Keskerakonna nimekirjas neljas tulemus. 

Täna esmakordselt kokkutulevas riigikogu koosseisus on Ida-Virumaalt valitud saadikud keskerakondlased Mihhail Stalnuhhin, Martin Repinski ja Dmitri Dmitrijev, sotsiaaldemokraat Katri Raik, reformierakondlane Eerik-Niiles Kross ja EKRE liige Riho Breivel. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles