Vastutust Auvere elektrijaama õnnetuse eest ei taha keegi enda peale võtta

Auvere elektrijaam ja õlitehas.

FOTO: Ilja Smirnov

Auvere elektrijaamas 6. jaanuaril aset leidnud õnnetuse paigas on laiali paiskunud tuha koristamine juba peaaegu lõppenud ning alustatud on avarii põhjuste väljaselgitamist.

Üks kolmest enim kannatada saanud meesterahvast saadeti Narva haiglast Tartusse möödunud nädalal, teine selle nädala esmaspäeval. Mõlemad on raskes seisundis. Narva haigla erakorralise meditsiini kliiniku juhataja Pille Letjuka ütles, et kolmas meesterahvas on kunstliku kooma seisundist välja toodud ning viidi teisipäeval üle teraapiaosakonda. "Tema seisund on rahuldav," lisas ta.

Eesti Energia andmetel on õnnetuspaiga koristamine laiali paiskunud tuhast praeguseks üldiselt lõppenud.

Tööinspektsiooni inspektor-uurija Tiit Tabor märkis Põhjarannikule antud kommentaaris, et kuna on alustatud kriminaalmenetlust, on info jagamine keelatud.

"Seal ei taha keegi süüd omaks võtta ega vastutada. Kõik tahavad vastutuse kellegi teise kaela veeretada: igaüks olevat olnud oma töökohal," rääkis Tabor, kes kannatanutega veel ise suhelnud ei ole, et anda neile toibumiseks aega.

Tabor märkis, et jutt on territooriumist, mis kuulub Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse vastutusalasse.

"Kuid nende süüd selles vist ei ole... Uurimine selgitab selle välja," lisas ta.

Viru ringkonnaprokuratuuri esindaja Jelena Filippova teatas, et elektrijaamas aset leidnud õnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks on algatatud kriminaalmenetlus paragrahvi järgi, mis käsitleb töötervishoiu- või tööohutusnõuete eiramist ettevaatamatusest, kui sellega on tekitatud inimesele raske tervisekahjustus.

"Politsei tegeleb õnnetuse asjaolude väljaselgitamisega, selleks viiakse läbi kõik vajalikud uurimistoimingud. Praeguseks pole kahtlusalusena kedagi üle kuulatud," teatas Filippova.

Tuletame meelde, et 6. jaanuari päeval toimus Eesti Energia uue Auvere elektrijaama territooriumil avarii, mille tagajärjel paiskus süsteemist välja suur kogus põlevkivituhka. Õnnetuse tagajärjel said mitme ettevõtte kaheksa töötajat hingamisteede ja silmade kahjustusi ning keemilisi põletusi. Enim said kannatada kolm meesterahvast, kelle bronhid ummistas aluseline tuhk; samal päeval viidi nad kunstliku kooma seisundisse. Ülejäänud viis kannatanut lasid arstid üsna pea kodusele ravile.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles