Kohtla-Järve spordikeskus sai nurgakivi
Pildigalerii

Kapsli tulevaste põlvede tarvis asetasid nurgakivisse riigihalduse minister Jaak Aab, Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko ja ASi Nordecon hoonete ehituse direktor Meelis Kann.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Kohtla-Järve Järve linnaossa rajatav uus spordi- ja tervisekeskus peaks uksed avama 2021. aasta kevadel, ent ehitajad lubavad, et jõuavad valmis varem − 2020. aasta lõpuks.

Väga külmast ja vihmasest juulikuu päevast hoolimata olid tulevase spordi- ja tervisekeskuse ehitusplatsile kogunenud suurepärases meeleolus: kauaoodatud spordiobjekti piirjooned on juba märgatavad. Traditsiooni kohaselt paigutati tulevase hoone nurgakivisse metallist kapsel, millesse Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko asetas spordikeskusest kõnelevad ajalehenumbrid, spetsiaalse mälestusmedali ning väikesed üllatused tulevastele põlvedele, kes kunagi seal ehk väljakaevamisi tegema hakkavad.

Jantšenko tänas oma kõnes ehitajaid, kes kauaoodatud projekti aktiivselt ellu viima asusid, ning avaldas lootust, et uus spordikeskus õigustab linlaste ootusi.

Pidulikust tseremooniast võtsid osa linnajuhid, Ida-Virumaa omavalitsuste esindajad, projekteerijad, ehitajad ja sportlased. Külaliste seas viibis ka riigihalduse minister Jaak Aab, kes sõnas, et tal on hea meel võtta osa sellest ajaloolisest sündmusest, mis on suure tähtsusega nii regiooni kui ka riigi tasandil.

ASi Nordecon hoonete ehituse direktor Meelis Kann märkis, et neil on hea meel püstitada mitte ainult väga suurt, vaid ka arhitektuuriliselt ilusat spordihoonet, millesarnast Eestis seni ei ole. Lepingu kohaselt peavad ehitajad objekti üle andma 2021. aasta kevadel, kuid usutavasti tulevad nad sellega toime varem − juba 2020. aasta lõpuks.

Kohtla-Järve abilinnapea Vitali Borodini sõnul võtab uus spordi- ja tervisekeskus enda alla kolm maapealset korrust ja ühe soklikorruse. Hoone esimese etapi pindala on kokku üle 13 000 ruutmeetri. Hoonesse tulevad tribüünidega ujula, kus on 25 meetri pikkune ja 10 rajaga bassein koos riietusruumidega, lasteujula, jõusaal koos riietusruumidega, kaupluseruumid, spordisaalid soojendusujumiseks ja tennise mängimiseks, treenerite ruum, kolm aeroobikasaali, garderoob, riietus- ja duširuumid koos saunadega. Seal leiavad endale koha ka kohvik, galeriid, lastetuba ja tehnilised ruumid.

Tagasi üles