Narva ei lase pead norgu

Narva Vaba Loome keskusse oli tulnud pressikonverentsi otseülekannet vaatama ja rõõmusõnumit ootama arvukalt narvalasi, kes olid tegutsenud selle nimel, et Narvast saaks Euroopa kultuuripealinn.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Ligemale aasta kestnud Narva pingutused saada Euroopa 2024. aasta kultuuripealinnaks ei toonud soovitud tulemust: eile kuulutati kultuuriministeeriumis selle "võidujooksu" finaali võitjaks Tartu.  

Tellijale Tellijale

Rahvusvahelise sõltumatu eksperdikomisjoni otsuse tegi teatavaks selle esimees Beatriz Garcia, kes avaldas lootust, et mõlemad linnad jätkavad seda tööd, mida nad on kultuuripealinnaks kandideerimisel seni teinud.  

Enne otsuse teatavaks tegemist ütles kultuuriminister Tõnis Lukas, et Narva ja Tartu vahel on juba praegu tugev koostöövaim, meenutades, et Narvas tegutseb Tartu ülikooli kolledž ja Narvas Kreenholmis mängitava menuka suvelavastuse "Kremli ööbikud" tõi lavale Tartu Uus Teater. Samas on narvalane Oleg Pissarenko tõmmanud käima Tartu džässielu. Ta avaldas lootust, et see koostöö saab veelgi suurema hoo, sõltumata sellest, kumb linn kultuuripealinnaks saab. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles