Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kohtla-Järvel tulistati kaht bussi
Politsei pidas kinni kaks alaealist ja ühe täiskasvanu!

Neljapäeva õhtul suleti Kohtla-Järve üks peatänavaid pärast seda, kui keegi oli tulistanud kahe bussi akendesse. FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Neljapäeval käivitas politsei Kohtla-Järvel politseioperatsiooni, esialgsetel andmetel kahtlustatakse, et tulistatud on inimesi vedanud busse. 

Neljapäeva pärastlõunal peatas politsei Kohtla-Järve Järve linnaosas Kalevi tänava piirkonnas liikluse ning piiras lintidega ka Kalevi 16 asuva elumaja. 

Politseinikud pidasid kinni kaks alaealist ning ühe 20aastase mehe, keda on alust teo toimepanemises kahtlustada. Kohtla-Järvel Kalevi tänaval lasti kahe liinibussil akendesse. Ühes bussis olid reisijad sees, teises bussis viibis ainult bussijuht. Juhtunu tagajärjel keegi vigastada ei saanud. Sündmuskohal teevad tööd politseipatrullid, kiirreageerijad, kriminalistid ja operatiivgrupp. 

"Inimesed ei pääse majja, neid ei lasta ka majast välja. Kui tahtsime teada, mis toimub, siis politseinikud ütlesid vaid, et kontrollitakse üht informatsiooni," rääkis Põhjarannikule samas majas elav Irina. 

Ida prefektuuri pressiesindaja Kristina Kostina ütles Põhjarannikule kell 16.13, et esialgu on informatsioon napp: politsei kahtlustab, et lastud on kaht bussi, kas tuli- või õhkrelvast, pole esialgu selge.  

Praeguseks on teada, et keegi kannatada ei saanud ja inimestele ohtu pole.

Politsei teatas, et antud juhtumi kõigi asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus Karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Menetlust viib läbi Jõhvi politseijaoskond ja menetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Seoses selle juhtumiga teostatakse politsei teatel praegu erinevaid menetlustoiminguid ja kogutakse kõikvõimalikku infot.

Tagasi üles
Back