Varjal annab ohtudest teada muutteabega tabloo

Varjal asuv tabloo hakkab tööle siis, kui teeolud on muutlikud ning juhid peavad olema tavalisest ettevaatlikumad.

FOTO: maanteeamet

Maanteeamet paigaldas Varjale ja Sämile muutteabega infotablood, mis hoiatavad liiklejaid muutlike teeolude eest. 

Maanteeameti valis Varja ja Sämi välja põhjusel, et just nende kahe koha vahele jääval lõigul võivad teeolud talvel kiiresti ja järsult muutuda. Kõrgel pankrannikul kulgev Tallinna–Narva maantee lõik on kohati avatud tugevale külgtuulele ja tuisule ning lõigul asub kaks arvestatavat orgu – Pada ja Purtse.

„Kuigi käesolev talv on kohati olnud rekordiliselt soe, on libedusetõrjet tulnud maanteedel teha regulaarselt,“ lausus liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. „Niiske ja nullkraadi ümber kõikuvate temperatuuridega ilmastik on näidanud, et ootamatult teedele tekkiva libeduse eest hoiatavad süsteemid on vajalikud.“

Muutuvteabega infotablood hakkavad edastama teavet Sämi–Varja teelõigu ilmastikuoludest ja liiklustakistustest. Kui põhimaantee on suletud, saab infotabloode abil suunata liiklejad paralleelsele Sämi–Sonda–Kiviõli maanteele.

AS-i IB Foor tarnitud ja paigaldatud LED-tehnoloogial põhinevad infotablood koosnevad liiklusmärgi alast, kuhu saab kuvada erinvaid märke ning selle all paiknevast kahest tekstireast. Infotabloode eeldatav tööiga on vähemalt kümme aastat ja maksumus koos paigaldusega oli 95 800 eurot.

Infotabloosid juhib ja haldab Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskus.

Tagasi üles