GALERII 9. mai tähistamine Narvas ja Kohtla-Järvel

Põhjarannik
Copy

Kuigi seoses eriolukorraga  ei peeta Ida-Virumaa linnades 9. mai tähistamise puhul miitinguid ega korraldata rongkäike, on seda tähtpäeva oluliseks pidavad inimesed toonud mälestusmärkide juurde rohkesti lilli.

Kohtla-Järve veteranide ja pensionäride sõpruskonna juhi Valeri Tumko sõnul on nende organisatsioon linna veteranidele valmis pannud toidupakid ning viib need sel nädalal neile koju kätte.
 
 
 
Ida-Eesti regionaalse kriisikomisjoni esimees Ailar Holzmann juhib tähelepanu, et Vabariigi Valitsus pikendas eriolukorda 17. maini, mis tähendab, et avalikud üritused ja kogunemised on keelatud, kehtib kaks pluss kaks reegel.

Narva, Sillamäe ja Kohtla-Järve linnapead on ühisel meelel, et kuni viiruseoht pole kadunud, tuleb olla ettevaatlik ja järgida nõudeid.

„Peaaegu kaks kuud oleme piiranud oma suhtlust, õpilased on püsinud kodus, poes käime harvem, tänaval hoiame distantsi, paljud asutused on suletud – inimesed on piirangutesse suhtunud mõistvalt ja seda kõike selleks, et hoida enda ja teiste tervist. Oleks väga kahetsusväärne, kui mõni enneaegselt korraldatud ilus üritus saaks anda võimaluse viirusel uuesti levima hakata. Oleme kannatlikud, väldime kogunemisi, hoiame teistega distantsi, ja tähistame praegu tähtpäevi pereringis!" ütles Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg.

Narva linnapea Aleksei Jevgrafov tänab linnaelanike, et ühiste jõupingutustega õnnestus takistada Narva linnas viiruse levikut. Ta kinnitas, et vennashaud ning teised linnas asuvad monumendid on külastamiseks avatud, kuid kehtima jääb 2+2 reegel, mis võimaldab viirust kiiremini alistada ning naasta tavaellu. „Narva Linnavalitsus korraldab 9. mail tööd vabatahtlikele mälestusväärsete kohtade juures, kes hakkavad osutama abi 2+2 piirangute järgimisel“ – ütles Aleksei Jevgrafov.

Mälestusmärkide külastamise asemel kutsub kriisikomisjon üles järgima omavalitsuste ja organisatsioonide poolt üle Eesti tehtud algatusi lahkunute mälestamiseks ja veteranide toetamiseks ilma avalike kogunemisteta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles