T, 27.09.2022

Eesti Energia lõpetab põlevkivist elektri tootmise juba nelja aasta pärast

Erik Gamzejev
Eesti Energia lõpetab põlevkivist elektri tootmise juba nelja aasta pärast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Narva lähedal Auveres asuvad elektrijaamad seisavad suurema osa aastast jõude. Ka tänavu 25. mai ennelõunal, mil see pilt on tehtud, ei läinud neist võrku elektrit.
Narva lähedal Auveres asuvad elektrijaamad seisavad suurema osa aastast jõude. Ka tänavu 25. mai ennelõunal, mil see pilt on tehtud, ei läinud neist võrku elektrit. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Eesti Energia teatas, et lõpetab Euroopa kliimapoliitikast ja turuolukorrast tulenevalt põlevkivi otsepõletamise elektrijaamade kütusena juba 2025. aastal, õli tootmist on kavas jätkata veel ligemale kakskümmend aastat.

Veel töös olevad elektrijaamad jäävad pärast 2025. aastat kütusena kasutama vaid jäätmepuitu ja õlitootmisel eralduvat uttegaasi. 2030. aastal tuleb aga ka põlevkivigaasi kasutamisele elektrijaamas lõpp.

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ütles, et alates 2030. aastast kavatseb ettevõte uue tegevuskava põhjal minna üle täielikult taastuvatest allikatest elektri tootmisele. Nendeks on põhiliselt tuul, jäätmepuit ja päike.

Märksõnad
Tagasi üles