R, 7.10.2022

Neeme Kuningas otsib Kohtla-Järvel "Romeo ja Julia" loole ilusat lõppu

Erik Gamzejev
Neeme Kuningas otsib Kohtla-Järvel "Romeo ja Julia" loole ilusat lõppu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Neeme Kuningas tõdeb, et olla Kohtla-Järvel õpetaja ja püüda oma mõistuse, tarkuse, kogemuste ja arusaamadega suunata noorte inimeste valikuid on üks suuremaid missioone, mida ta täita saab.
Neeme Kuningas tõdeb, et olla Kohtla-Järvel õpetaja ja püüda oma mõistuse, tarkuse, kogemuste ja arusaamadega suunata noorte inimeste valikuid on üks suuremaid missioone, mida ta täita saab. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Suurtes ooperimajades üle 80 etenduse lavale toonud Neeme Kuningas tunnistab, et uue töönädala eel Kohtla-Järve gümnaasiumis on tal ärevus sama suur nagu enne esietendust. Etenduskunste õppivatele gümnasistidele on osaks saanud lotovõit lasta end kujundada sellisel erakordsel ja ebatavalisel õpetajal. Kuningas ise ütleb, et kui talle on antud elus võimalus elada mitut elu, mängida eri rolle, siis peaks loll olema, kui seda võimalust ei kasutaks.

Kuidas Hendrik Agur teid ära rääkis, et tulite Kohtla-Järvele õpetajaks?

Sain teada, et Hendrik Agur, keda ma tundsin juba varem, hakkab seda gümnaasiumi juhtima, ja lugesin ka tema visiooni, mille ta oli kandideerides koostanud. See kõlksus kokku mu isikliku natuke isegi egoistliku huviga. Ma olen hästi palju töötanud noortega: muusikaakadeemias ja meistriklasse tehes. Aga seda spetsiifiliselt oma valdkonnas.

Märksõnad
Tagasi üles