K, 27.09.2023

PILDIGALERII ja VIDEO ⟩ Tammikus lauldi võidu peale Heidy Tamme laule

Põhjarannik
Facebook
Comments
Heidy Tamme tahtmisel läks peapreemia jagamisele Maarja Murutalu ja Darja Kolomitseva vahel ning peo korraldaja Heli Vähk pidi kiiresti teise grand prix´ väärilise kingituse leidma.
Heidy Tamme tahtmisel läks peapreemia jagamisele Maarja Murutalu ja Darja Kolomitseva vahel ning peo korraldaja Heli Vähk pidi kiiresti teise grand prix´ väärilise kingituse leidma. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Laupäeval toimus Tammiku rahvamajas traditsiooniline Ida-Virumaa ansamblite ja solistide päev. Teemaks olid seekord käesoleval aastal ümmargust sünnipäeva tähistava Heidy Tamme kuulsaks lauldud lood.

Lauljaid hindas Heidy Tamme isiklikult. Tema soovil oli võistluskontsert jaotatud kahte ossa: kõigepealt tuli kõigil osalejail esitada tema repertuaari kuuluv laul ja pärast väikest hingetõmbepausi üks vabalt valitud pala. Paljurahvuselises maakonnas tegi seekordne teema loo valimise lihtsamaks. Kuus aastakümmet tagasi, kui Heidy Tamme lavale astus, esitati lisaks kohalike laulutegijate loomingule nii eesti kui vene keeles palju teistegi tollase suurriigi heliloojate palu ning näpuotsaga ka eestistatud lääne kavereid. See andis võistlejaile enneolematu vabaduse keele valikul.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles