R, 8.12.2023

Narva üheslaulmisest võttis osa üle kolme tuhande pidulise

Põhjarannik
Copy
Erikülalisena tegi etteaste Uku Suviste.
Erikülalisena tegi etteaste Uku Suviste. Foto: Anastassia Volkova / INSA

Pühapäeval kogunes Narva Joaorus toimunud laulupiknikule ligi 200 lauljat ja tantsijat ning üle kolme tuhande pealtvaataja, et tähistada üheskoos Eesti iseseisvuse taastamise päeva.

Laulupiknikul astusid üles mitmed Ida-Virumaa koorid ja rahvatantsuansamblid: Narva eesti keele maja tandemkoor, Narva muusikakooli koorid, Narva rahvaste maja koor, Narva folklooriansambel Suprjadki ja Iisaku regilauluansambel Silmaline. Jalga keerutasid rahvatantsurühm Jun-Ost ja Narva eesti seltsi tantsurühm Värtnad. Lisaks kohalikele laulu- ja tantsugruppidele ühinesid peolistega ka lauljad ja tantsijad Paldiskist ning Tartust.

Narva publik nautis õlg õla kõrval laulmist.
Narva publik nautis õlg õla kõrval laulmist. Foto: Anastassia Volkova / INSA

Laulupiknikul kõlasid meeleolukad laulud nii eesti kui ka ukraina, vene ja vadja keeles. Esitusele tulid ka mitmed XIII noorte laulupeo kavva kuulunud laulud. "Üheslaulmise eesmärk on viia kokku eri rahvustest, erineva emakeelega ja eri regioonides elavad inimesed," ütles Narva eesti keele maja juhataja Anna Farafonova.

Lisaks kooridele astusid laulupiknikul üles ka Narva eesti keele maja loodud kogukondliku räppooperi "Karma" solistid Kelli Uustani ja Atlan Karp ning Narva laulja Anne Kalinen. Erikülalisena tegi etteaste Uku Suviste.

Esimene suur üheslaulmine toimus Narva Joaorus 1937. aastal ning see traditsioon taastati Narva eesti keele maja algatusel 20. augustil 2021.

"Kooslaulmispidu võeti kaks aastat tagasi väga soojalt vastu ja seepärast otsustasime sellega jätkata. Tänavune laulupiknik kinnitas taas kord, et üheslaulmine ühendab inimesi: Narva ja Ida-Virumaa inimesed väga naudivad õlg õla kõrval tähistamist, laulmist ja tantsimist," ütles Anna Farafonova.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles