K, 6.12.2023

Elu Viru vanglas on heas mõttes igav

Kevin Volter
, Virumaa Teatja
Copy
Viru vangla saateüksuse vanemvalvur Risto Männi on mõne aastaga teinud karjääriredelil muljetavaldava tõusu. Nüüd on tema ülesanneteks teiste valvurite treenimine ja vangide saatmine, näiteks haiglavisiitide ajal.
Viru vangla saateüksuse vanemvalvur Risto Männi on mõne aastaga teinud karjääriredelil muljetavaldava tõusu. Nüüd on tema ülesanneteks teiste valvurite treenimine ja vangide saatmine, näiteks haiglavisiitide ajal. Foto: Marianne Loorents / Scanpix

Kõigil meist on mingi ettekujutus sellest, milline on elu vanglas. Olgu selleks siis Ameerika filmidest nähtud räuskavad ja ebaviisakad kinnipeetavad, koledad stseenid hügieeni mõistes kiviajas olevatest Aasia korrektsiooniasutustest või midagi muud. Ringkäik Viru vanglas purustas aga kõik varem nähtud kaadrid ja kokkuvõttes võib öelda, et elu Viru vanglas on heas mõttes igav.

Vangide arv on olnud aastaid langustrendis. Jõhvis asuvas Viru vanglas on eilse seisuga kinnipeetavaid veidi üle kuuesaja. Ka järelevalvekorralduse üksuse juht Villiam Linder, kes on siin töötanud alates vangla avamisest 2008. aastal, meenutas, et näiteks noorte üksuses oli alguses umbes 190 kinnipeetavat, praeguseks on see arv vähenenud kõigest kahekümneni.

Vangide päevad on sisustatud töö ja õppimisega

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles