Joonas Niine valiti juunioridest Eesti parimaks ujujaks

Joonas Niine.
Joonas Niine. Foto: Eesti Ujumisliit

Ujumisliit valis Toila noormehe Joonas Niine 2018. aasta Eesti parimaks meesjuunioriks.

Ida-Virumaa ujumisklubi Aktiiv esindava Audentese spordigümnaasiumis õppiva Joonas Niine mullune kõige säravam saavutus oli 15. koht juunioride Euroopa meistrivõistlustel 50 m rinnuli ujumises. Peale selle saavutas ta 200 m rinnuliujumises teise koha Põhjamaade meistrvõistlustel ning võitis kaks esikohta Baltimaade juunioride meistrivõistlustel. Eesti U18 meistiks tuli ta mullu koguni viiel korral.

Joonas Niine on valitud noormeeste arvestuses ka Ida-Virumaa kolme  parima sportlase hulka. Ida-Virumaa mullused parimad sportlased tehakse teatavaks 29. jaanuaril Narva kolledžis toimuval tseremoonial.

Eesti ujumise aasta parimate tunnustamisel tuli Ida-Virumaale veel teinegi tiitel. Aasta järelkasvu treeneri auhinna pälvis Sillamäe ujumisklubi Kalev treener Sergei Maksimov.