"Oleme poliitilistel teemadel temaga päris palju rääkinud. Nii sellest, mis toimub Narvas, kui sellest, mis toimub Jõhvis, aga mingeid koostööprojekte pole meil olnud," rääkis Repinski, tuues näiteks, et sel ajal, kui Voronov ka ise Keskerakonda kuulus, arutati näiteks erakonna sisevalimiste küsimusi.
Kuriteokahtlus tuli üllatusena
"Oleme filosofeerinud ja igasuguseid asju arutanud, aga pole teinud konkreetseid otsuseid. Ta on mulle näiteks rääkinud, et neil ei ole Narvas väga kindel koalitsioon ja tulevikus võib midagi muutuda," sõnas Repinski.
Kui kogenud keskerakondlased Yana Toom ja Tarmo Tammiste tõdesid teisipäeval, et Voronovi kinnipidamine ja talle korruptsioonikuritegude kahtlustuse esitamine ei tulnud neile üllatusena, kuna õhus oli juba pikemat aega tema tegevuse kohta kahtlasi märke, siis Repinski polnud neid märganud. "Muidugi oli see üllatus," ütles ta. "Kui Narva [endine] linnapea ütleb, et teadis mingitest probleemidest, siis linnapea peabki võib-olla teadma, et selliseid asju valmistatakse ette. Võib-olla ka Yanal oli Keskerakonna Narva piirkonna juhina mingi info selle kohta."
Headeks sõpradeks on Repinski sõnul teda Voronoviga raske nimetada. "See ei tähenda, et tahaksin nüüd juhtunu pärast temast eemalduda. Olen temaga väga hästi suhelnud. Ma arvan, et teen seda suure tõenäosusega ka tulevikus," sõnas ta.
Aitas Repinskit äri alustamisel
Martin Repinski kõigest 18 päeva kestnud maaeluministri karjääri üheks kirstunaelaks sai ka tema poolt väidetavalt deklareerimata jäetud 6000-7000eurone laen, mille tema firma R Capital sai eraisik Aleksei Voronovilt. "See on nüüdseks juba ammu tagasi makstud. Polnud mingit alust öelda, et oleksin jätnud midagi deklareerimata, need olid lühiajalised asjad," kinnitas ta.