N, 30.03.2023

Gennadi Jeltsov tähistab juubelit näitusega

Põhjarannik
Gennadi Jeltsov tähistab juubelit näitusega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viimasel ajal pole Gennadi Jeltsov oma töid Ida-Virumaal laiemale publikule kuigi sageli näidanud, kuid nüüd on taas põhjust seda teha.
Viimasel ajal pole Gennadi Jeltsov oma töid Ida-Virumaal laiemale publikule kuigi sageli näidanud, kuid nüüd on taas põhjust seda teha. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Neljapäeval, 4. aprillil kell 16 avatakse Jõhvi linnagaleriis pidulikult Gennadi Jeltsovi maalinäitus "Aja jooned", mille Kohtla-Järve kunstnik pühendab oma elujuubelile.

Gennadi Jeltsov on Kohtla-Järve kunstnike ühenduse ja Eesti vene kunstnike ühenduse liige. Ta on sündinud Kiviõlis ning kunstihariduse omandanud Ivanovos. Jeltsovi esimene isikunäitus toimus 1981. aastal. Hiljem on tema töid eksponeeritud peale Ida-Virumaa ja Eesti ka Venemaal Ivanovos, Viiburis, Peterburis ja Moskvas. Oma töid on ta näidanud Saksamaal Münchenis ja Hamburgis ning Prantsusmaa pealinnas Pariisis.

Tema töid leidub paljudes erakogudes nii Eestis kui ka välismaal. Aastatel 1981-2009 on ta korraldanud 23 isikunäitust. Täpselt kümme aastat tagasi tähistas ta Jõhvi kontserdimajas toimunud näitusega oma 50 aasta juubelit. Nüüd on lähenemas uus juubelisünnipäev ning selle puhul on Jeltsov ette valmistanud eri aastatel valminud töödest koosneva ekspositsiooni "Aja jooned". Eri tehnikates ja žanrites tehtud tööd iseloomustavad Jeltsovi kui suurepärast maalijat ja universaalset kunstnikku. Tema töödes leidub palju sümboleid, esoteerikat ja sürrealismi.Gennadi Jeltsov on Kohtla-Järve kunstnike ühenduse ja Eesti vene kunstnike ühenduse liige. Ta on sündinud Kiviõlis ning kunstihariduse omandanud Ivanovos. Jeltsovi esimene isikunäitus toimus 1981. aastal. Hiljem on tema töid eksponeeritud peale Ida-Virumaa ja Eesti ka Venemaal Ivanovos, Viiburis, Peterburis ja Moskvas. Oma töid on ta näidanud Saksamaal Münchenis ja Hamburgis ning Prantsusmaa pealinnas Pariisis.

Tema töid leidub paljudes erakogudes nii Eestis kui ka välismaal. Aastatel 1981-2009 on ta korraldanud 23 isikunäitust. Täpselt kümme aastat tagasi tähistas ta Jõhvi kontserdimajas toimunud näitusega oma 50 aasta juubelit. Nüüd on lähenemas uus juubelisünnipäev ning selle puhul on Jeltsov ette valmistanud eri aastatel valminud töödest koosneva ekspositsiooni "Aja jooned". Eri tehnikates ja žanrites tehtud tööd iseloomustavad Jeltsovi kui suurepärast maalijat ja universaalset kunstnikku. Tema töödes leidub palju sümboleid, esoteerikat ja sürrealismi.  

Märksõnad
Tagasi üles