"Seda kontserti teistes linnades kuulata ei saa, nii et kõigil, kes leiavad aega Kohtla-Järve kultuurikeskusesse tulla, avaneb ainulaadne võimalus seda väga huvitavat ja mitmekesist kava kuulata," rõhutas Anatoli Štšura.
Kontsert algab Johann Sebastian Bachiga ning jätkub Alfred Schnittke muusikaga. Štšura sõnul on Schnittke muusika esitamine talle alati eriliselt meeldiv, kuna ta tundis seda maailmakuulsat heliloojat isiklikult, käis tal külas ning sai talt õpetussõnugi.
Peale selle kõlab Benjamin Britteni "Lihtne sümfoonia".
"See on ere ja meloodiline, inglise, šoti ja iiri folkloori elementidega muusika − kui palju ma seda ka esitanud poleks, iga kord vaimustab ja üllatab see mind üha uuesti. Mulle tundub see kava eriti põnev ning tahaksin väga näha 30. aprillil saalis peale täiskasvanud asjahuvilise ja -tundliku publiku ka neid, kes pole veel proovinud klassikalise muusikaga tutvust teha.
Kuulen sageli öeldavat, et see pole huvitav, ma ei saa sellest aru... Muusikat mõista polegi võimalik, seda peab tunnetama, ning selleks, et seda tunnetada, peab sellesse süüvima. Kõik minu püüdlused ja kogu see festival on suunatud ka nooremale põlvkonnale.
Meie regioonis on palju muusikakoole ning lapsed õpivad muusikat mängima, ent mulle tundub, et elavat muusikat nad ei kuula ning seepärast pole ka seotud tohutu muusikalise pärandiga. Me näeme neid harva kontsertidel, isegi kui need kontserdid on tasuta. Võin tuua näiteks iseenda: kui minu kirjandusõpetaja poleks meid omal ajal viinud kõikidele kontsertidele, mis meie Venemaa provintsilinnakeses toimusid, siis võib-olla poleks minust kunagi saanud see, kes ma olen praegu," rääkis Štšura.