T, 21.03.2023

Gennadi Jeltsov nii maalib kui ka musitseerib

Irina Kiviselg
, ajakirjanik
Gennadi Jeltsov nii maalib kui ka musitseerib
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gennadi Jeltsov ja tema kooliaegne sõber Aleksandr Jurkov näituse avamisel publikut sütitamas.
Gennadi Jeltsov ja tema kooliaegne sõber Aleksandr Jurkov näituse avamisel publikut sütitamas. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Jõhvi linnagaleriis avati Kohtla-Järve kunstniku Gennadi Jeltsovi juubelinäitus "Aja jooned". Kunstnik vallutas külaliste südamed nii oma maalide kui ka muusikaandega.

Viimasel ajal pole Gennadi Jeltsov oma töid Ida-Virumaal laiemale publikule kuigi sageli näidanud. Nagu selgus, pole põhjus sugugi selles, nagu oleks muusa teda maha jätnud: sündinud on palju uusi maale ja soov oma loomingut vaatajatega jagada pole samuti kuhugi kadunud. 

"Sellest ajast peale, kui vanalinnas asunud stuudio kinni pandi, veedan ma palju aega Tallinnas, sest teist kohta mul Kohtla-Järvel töötamiseks leida ei õnnestunud," selgitas kunstnik. "Seal on mul Erika tänaval üks mõnus nurgake, kus ma töötangi. Väga maaliline paik − meri on näha. Aastad lendavad tohutu kiirusega, kuid mul on siiralt hea meel, et taas on põhjust minu loomingu austajatega kokku saada. Juubelinäituse asjus leppisime galerist Inna Kivimäega kokku juba kolm aastat tagasi."

Märksõnad
Tagasi üles