Narvas näeb Rakvere teatri hitti

Tiina Mälberg ja Imre Õunapuu näidendis "See kõik on tema".

FOTO: Gabriela Liivamägi

Neljapäeval, 18. aprillil kell 19 näeb Vaba Lava Narva teatrikeskuses Rakvere teatri etendust "See kõik on tema. Eksperiment teismelisega", kus ema rollis astub üles Tiina Mälberg. 

Mälberg räägib, et lavastus "See kõik on tema" kõneleb emast ja pojast.

"Tegu on põneva lavatükiga, mis koosneb kahe inimese monolugudest. Laval on küll kaks näitlejat, aga me ei näe neid otseselt omavahel suhtlemas. Minule kui näitlejale on ka see viis, kuidas lavastus on üles ehitatud, ääretult huvitav. Olen lavapartneriga kaks vaatust, poolteist tundi laval ja meil on vaid kaks momenti, kus me silmast silma suhtleme. Samas on meie koostöö näitlejatehnilises mõttes väga täpne. Meie monoloogid on paljus nõnda kokku põimitud, et me ei esita omaette monolooge, aga samas me omavahel otse ei suhtle.

Näidend: "See kõik on tema"

Autor: Andrei Ivanov (Valgevene)

Lavastaja: Helen Rekkor (teatriühendus Misanzen)

Kunstnik: Maarja Pabunen

Videokunstnik: Alyona Movko

Tõlkija: Tiit Alte

Näitlejad: Tiina Mälberg, Imre Õunapuu

Paljus koosneb näitemäng kahe tegelase telefonikõnedest oma sõprade ja kaaslastega, aga me kuuleme vaid ühe poole teksti. Ema ja poeg on poja sirgudes võõrdunud, nende vahel on ka suur lein, sest esimene on kaotanud abikaasa ja teine isa − lein raskendab olukorda. Ühel hetkel ema taipab, et ta peab midagi ette võtma, ja ta asub libakontode kaudu pojaga internetis suhtlema. Ja see mäng läheb dramaatiliseks. Tegu on ka ohudraamaga − kindlasti ei käitu tegelased mõnes kohas õigesti. Seda kõike tulebki tulla teatrisse vaatama, midagi võib-olla ära tunda ja märgata, mida ise teeks sellises olukorras teisiti.

Ehk suudame selle lavastusega aidata mõnda lapsevanemat ja noorigi omavahelisel suhtlemisel üksteist kuulama, mingites asjades järele andma, taipama, et vaid iseenda positsioonilt kindlat teed mööda mugavalt edasi liikudes võivad tulemused ühel hetkel olla traagilised. Kui kaua on mängud pelgalt mängud, kus on piir, kus mäng läheb üle valetamiseks, ja mis siis saab, kui omavahelises suhtluses on tegu valetamisega?" räägib näitlejanna.

Praeguseks on lavastust "See kõik on tema" etendatud juba ligi sada korda. Mälberg ütleb, et tegu on ühe tema lemmiklavastusega, kus ta on mänginud. Lisaks eelmainitud nõudlikkusele näitlejate suhtes on seal palju videolahendusi ja huvitavaid võtteid, näitamaks internetis suhtlemist.

Mälberg rõõmustab, et saab tänu lavastusele "See kõik on tema" lõpuks Vaba Lava Narva teatrikeskuse ära näha. 

Naine plaanis külastada äsjaavatud keskust juba avanädalal, et vaadata Rootsi kuningliku draamateatri etendust "Hedda Gabler". "Paraku oli sel päeval kole ilm ja ei söandanud Narva poole teele asuda, sest oleks pidanud öösel sama teed mööda tagasi sõitma. Nüüd on võimalus ka teatrimaja ära näha. Tean, et seal toimub muudki põnevat − ka Julia Augi "Minu Eesti vanaema" vaataks parema meelega Narvas kui Tallinnas, aga näis, kas jõuab. Hoian kõvasti pöialt ja soovin pikka iga sellele keskusele." 

Tagasi üles
Back