Pugatšova laulis Kohtla-Järvel nii, et kultuurimaja lühter vappus

Enam kui 40 aastat tagasi toimunud Alla Pugatšova kontserdi plakat ripub Sillamäe muuseumi seinal.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

15. aprillil 70aastaseks saav Venemaa estraadiikoon Alla Pugatšova jõudis oma pika karjääri jooksul korra ka Kohtla-Järvele ja Sillamäele. Inimesed, kel õnnestus teda kuulamas käia, meenutavad neid aastakümnete taguseid kontserte senini heldimusega. Jõhvi kurikuulsas restoranis Fööniks ta õhtusöögi ajal laulma ei nõustunud. 

Tellijale

1975. aastal osales mainekal rahvusvahelisel lauluvõistlusel "Kuldne Orpheus" tol ajal veel vähe tuntud 26aastane Vene laulja Alla Pugatšova, tekitades lauluga "Арлекино" tõelist furoori. Seejärel näidati ühel juulikuu hommikul Kesktelevisiooni saates "Утренняя почта" esimest korda selle konkursi salvestist − ning kogu maailm läks nii selle laulu kui ka tema esitaja pärast otsekui hulluks. Vahest seepärast, et Pugatšova esitus erines toonasest nõukogude estraadist kardinaalselt: ebatavaline, meeldejääv ja omanäoline.

Seejärel hakkas Pugatšova üle kogu riigi külaliskontserte andma − ning mitte ainult suurlinnades: estraaditähte said näha ja kuulda ka Venemaa mõistes väikeste linnade Kohtla-Järve ja Sillamäe elanikud.

Tagasi üles