Balletifestival avab tänavakohviku ning kutsub külla tippmoelooja

2012. aastal pälvis Tiina Talumees Kuldnõela auhinna ning Eesti parima moedisaineri tiitli.

FOTO: SCANPIX

Jõhvi balletifestival pakub tänavu varasemast rikkalikumat kõrvalprogrammi, mis võimaldab tantsumaailmast osa saada ka neil, kes pole varvaskingatantsust otseselt huvitatud.

Samas võimaldab festivali kõrvalprogramm pikendada meeldivat õhtut neil, kes ei soovi pärast etendusi otse koju minna.

Nii jätkub reede, 8. mai õhtu pärast Balleto di Milano tantsuetendust ""Šansoonid" / "Õhtu Raveliga... Boolero"" Itaalia lainel, sedapuhku kontserdimaja kohvikus, kus algusega kell 21 toimub kolme noore ooperilaulja sõpruskohtumine ehk kontsertetendus "Metsikud mezzod". Metsosopranid Aule Urb, Ženja Hovsepian ja Anna Dõtõna esitavad kuulsaid aariaid ning tutvustavad eri lavategelaste hingeelu.

Pääse maksab 5 eurot.

Kõrgmood koju kätte

Laupäeval avatakse kell 12 kontserdimaja väljakul välikohvik, kus saab floristi käe all valmistada emadepäeva lillekimpe. Samal ajal avab uksed põnevat tegevust pakkuva Energia avastuskeskuse väljapanek, mida saab külastada ka pühapäeval.

Kell 16 toimub kontserdimaja kolmandal korrusel rõdufuajees ühe Eesti tippmoelooja Tiina Talumehe kevadsuvise rõivakollektsiooni "Tiina by Tiina Talumees" esitlus.

Tiina by Tiina Talumees on väikeseeria rõivabränd, kus paljuski peegeldub moekunstniku enda igapäevane rõivastiil, ühendades praktilise kantavuse ja hooaja moetrendid.

"Olen selle brändi loonud tegusale edukale naisele, kes vajab rõivast, milles ta näeb hea välja terve päeva ja mis oma hinnalt on oluliselt kättesaadavam kui erilistel hetkedel kantav kõrgmood. Nii ei pea ka endale igapäevast riietust valides loobuma Eesti oma kvaliteetse disaini eelistamisest," rääkis Tiina Talumees, kes on selles kollektsioonis kasutanud peamiselt Itaaliast pärinevaid materjale.

"Tiina loomingu kaunis naiselik joon haakub suurepäraselt balleti õhulisusega, pakkudes publikule nauditavat vaatemängu," märkis Jõhvi kontserdimaja direktor Piia Tamm. "Kaunite kunstide sümbioosi täiustab veelgi meie selle aasta peaesineja Balletto di Milano, kelle kostüümid on valminud Armani moemajas.

Pärast moesõud on võimalik Talumehe loomingut ka osta. Mudelite hinnad jäävad vahemikku 130-300 eurot.

Pääse moesõule maksab 8 eurot.

Festivalimelu jätkub kohvikus

Sama päeva õhtul toimub suures saalis balletiõhtu "Viva Verdi", kell 20 on aga kõik huvilised oodatud katusealusesse välikohvikusse, kus musitseerib Vladimir Võssotski trio Sillamäelt. Sissepääs on vaba, kuid laud tasuks tel 334 2000 eelnevalt broneerida.

Pühapäeval toimub algusega kell 17 balletifestivali lastegala, kus on laval balletikoolide õpilased üle Eesti.

Enne seda, kell 14 on pered oodatud välikohvikusse, kus on avatud töötuba "Me armastame balletti".

Põnevaid elamusi on lastele balletifestivali eriprogrammis aga veelgi. Kolmapäeval, 6. mail toimub algusega kell 11 eesti keeles ja kell 12.15 vene keeles kontserdimaja kammersaalis ebatavaline teatritund "Appi! Ooper!?", kus rõõmsameelseteks õpetajateks on Vanemuise teatri ooperisolistid Merle Jalakas ja Jaan Willem Sibul, kes näitavad ka uhkeid kostüüme.

Pääse maksab 4 eurot.

Ka filmikunst ei jää tänavusest balletifestivalist puutumata: 5.-7. maini näeb kinos Amadeus balletiteemalisi dokumentaalfilme.

Kontserdimaja direktori Piia Tamme sõnul tasub balletifestivali tasulistele üritustele pääsmete soetamisega kiirustada, sest neid ei ole alles jäänud enam palju. "Balleto di Milano kahele tantsuetendusele panime müüki juba lisapääsmed, suurendades saalis istmete arvu," märkis ta.

Tagasi üles