Jõhvi võimuliit jäi ootamatult komisjoni esimehe kohast ilma

Jõhvi volikogu valis revisjonikomisjoni esimeheks Paul Paasi, kuigi koalitsioon tahtis sellel ametikohal näha Tamara Põlevinat.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Jõhvi volikogu koalitsiooni liikmete näod venisid neljapäeval pikaks, kui revisjonikomisjoni esimehe valimisel tuli võitjaks opositsiooni esindaja. 

Enne neljapäevast istungit teatas oma tagasiastumisest senine sotsiaalkomisjoni esimees Tamara Põlevina. Kui istungil küsiti, miks ta otsustas end taandada, vastas Põlevina, et see oli koalitsiooni otsus. 

Tõenäoliselt plaanis koalitsioon Põlevina revisjonikomisjoni esimeheks valida, sest esitas sellele kohale tema kandidatuuri. Need valimised tuli korraldada, sest enne oli komisjoni aseesimehe kohalt tagasi astunud koalitsiooni kuuluv Arthur Seppern ning sellega oleks opositsioon jäänud ilma ainsast komisjoni esimehe kohast, kus seni oli Paul Paas.

Kui läks salajaseks hääletamiseks, selgus, et 11 häält sai opositsiooni kandidaat Paul Paas ning 10 häält Põlevina, kes jääb komisjoni aseesimeheks. Koalitsiooni liikmete nägudelt peegeldus ilmselge segadus ja pettumus. 

"Täiesti rahuldav ja tipp-topp tulemus. Kui mõnel olidki murelikumad ilmed, siis ma ei tea, miks. Nagu nägite, juhtisin ma volikogu istungit kohe edasi," ütles volikogu esimees Eduard East revisjonikomisjoni esimehe valimise tulemust Põhjarannikule kommenteerides.   

Opositsiooni esindaja Niina Neglason ütles heatujuliselt: "Ütleme nii, et see oli meile meeldiv üllatus." 

Sotsiaalkomisjoni esimehe valimine tõi aga napi võidu koalitsioonile, kelle kandidaat Tamara Luigas sai 11 häält opositsiooni kandidaadi Kaia Kaldvee 10 vastu. Kaldvee jääb seega aseesimeheks. 

"Jah, see hääletus oli täpselt piiri peal, aga hea, et sotsiaalkomisjoni esimees sai valitud," kommenteeris East.

Tegelikult on jõudude vahekord Jõhvi volikogus seni olnud 13:8 koalitsiooni kasuks, pärast Roman Grafi lahkumist ning Mait Sepa naasmist volikokku sai opositsioon ühe hääle juurde. See näitab, et nendel hääletustel pidi üks-kaks koalitsiooni liiget hääletama opositsiooni kandidaadi poolt.

Lõpus valiti kaks esindajat Ida-Virumaa omavalitsuste liitu, nendeks said vallavanem Max Kaur ja volikogu esimees Eduard East. Kui opositsioon püüdis esindaja asendajate valimisel läbi suruda oma kandidaadina Maris Toomelit, siis tema sai vaid 8 häält ning valituks ei osutunud.  

Tagasi üles