Jõhvi meelitab uusi õpetajaid 2500eurose toetusega

Kaks aastat tagasi tervitas Jõhvi põhikooli direktor Liina Mihkelson koolipere hulgas uut õpetajat Hendrik Pillmanni, kes tuli "Noored kooli" programmi Ida-Virumaa stipendiumiga. Uuest õppeaastast jätkab Pillmann ülikooliõpinguid ning Jõhvis enam ei tööta, kuid aitas välja töötada motivatsioonipaketti, mis lihtsustaks vallal uute õpetajate värbamist.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Jõhvi vald plaanib oma haridusasutustes tööd alustavatele õpetajatele ja tugispetsialistidele maksta stardiraha 2500 eurot. Eesmärk on soodustada uute spetsialistide elama ja tööle asumist Jõhvi valda.

Tellijale

Alustava õpetaja ja tugispetsialisti toetuse andmise kord oli arutusel juba vallavolikogu juunikuu istungil, ent kuna tuli mitu parandusettepanekut, jäi see tookord vastu võtmata. 

Opositsioonis oleva valimisliidu Jõhvi Eest parandusettepanek puudutas tööle asuva õpetaja või tugispetsialisti sissekirjutust. Kuna eelnõu järgi võib õpetaja või tugispetsialistina tööle asuda ka viimase kursuse magistriõppe üliõpilane, kaotaks ta Tallinnas õppides ja end Jõhvi sisse kirjutades tasuta ühistranspordi kasutamise õiguse.

Tagasi üles