Rokifestival "Go Narva!" tõi kokku paar tuhat inimest

Festival "Go Narva!" tõi Narva linnuse hoovi kokku ligikaudu 2000 rokisõpra ning lõppes hilisööl.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

19. augustil Narva linnuse territooriumil toimunud rokifestivalil "Go Narva!" astusid üles mitmed tuntud Vene esitajad, aga ka Eesti bändid Terminaator ja AveNue. Uue festivali deviis kõlab samuti kahes keeles: "Oleme вместе!"

Muusikafestivali peakorraldaja, MTÜ GoNarva juhatuse liige Juri Novikov ütles üritust kokku võttes Põhjarannikule, et kõik kulges vägagi edukalt. "Pidu õnnestus, seda nägid kõik."

Esialgsete arvestuste kohaselt külastas festivali ligi 2000 inimest, sh need, kes olid tulnud kutsetega jms.

Novikovi sõnul jäid rahule ka esinejad.

"Meil töötasid väga head meeskonnad nii heli kui ka valgusega. Muidugi esines mõningaid tehnilisi raskusi, ent need said kiiresti ja kergelt lahendatud. Lõpptulemusena astusid kõik esitajad lavale õigel ajal, ehkki see ei olnud tehnilises plaanis sugugi kerge. Vaid Chizh & Co tuli lavale ehk seitsmeminutilise hilinemisega," on Novikov rahul.

Peaaegu kõik artistid lahkusid Narvast kohe pärast esinemise lõppu, ainult Leprikonsy (Valgevene) ja Uma2rman (Venemaa) jäid ööbima Narva-Jõesuu hotelli Liivarand.

Korralduse poole pealt tõi Novikov esile festivali territooriumil paiknenud piirete ja tualettide mitterahuldava seisukorra − partner vedas alt. "Tualetid polnud just parimas seisukorras ning piirdetaradki jätsid paremat soovida."

Juri Novikovil on Narvaga ammused perekondlikud ja sõprussidemed ning ta plaanib Tallinnast sinna elama kolida. Festival "Go Narva!" on Novikovil piirilinnas esimene korralduskogemus. "Selle festivali idee tuli mul omal ajal unes," tunnistas ta.

Pärast seda endelist unenägu algaski jaanuaris töö festivali korraldamise kallal ning idee elluviimiseks kulus kaheksa kuud. "Need olid kaheksa kuud igapäevast tööd ning see töö jätkub praegugi," märkis Novikov.

"Jätkame alustatut kindlasti," lubas ta. "Minu meelest on 19. august sobiv kuupäev ning sellest festivalist võib saada traditsioon, kuna 19. augustile järgnev päev on ju alati pidupäev. Nii et me arutame juba, mida teeme tuleval aastal. Ning samuti seda, kus me teeme, sest Narva linnuses see järgmisel aastal ei õnnestu. Kuid igal juhul toimub see festival Narvas," rõhutas Novikov.

Tagasi üles