Tippviiuldaja Sergei Dogadinile on juba kaks päeva pere seltsis suur pidu

Sergei Dogadin: "Tunnen poliitika vastu mõõdukat huvi, aga ma ei pea valima poolt. Kui ma ei saa ses vallas midagi muuta − mida ma saan teha? Saan maailma muuta vaid muusika kaudu, saan võib-olla muuta suhtumist Venemaasse ja Vene muusikasse, jah. Aga Krimm või mitte-Krimm..."

FOTO: Aleksandr Kozulin

Jõhvi kontserdimaja publik võis 2. oktoobril toimunud avakontserdil nautida lisaks Peterburi filharmooniaorkestrile ning selle esituses kõlanud Tšaikovski ja Rahmaninovi muusikale ka maailmatasemel viiulisolisti Sergei Dogadini (31) esinemist. Tänu dirigent Anu Talile on Sergeil oma esinejakarjääri jooksul olnud Eestiga eriline side.

Tellijale

Esinesid seni viimati − ja ühtlasi esimest korda − Jõhvi kontserdimajas selle avamise aasta 2005 viimasel kontserdil. Kas mäletad seda ülesastumist? Olid siis vaid 17aastane...

Mäletan, et olen selles saalis olnud, aga ei mäleta, mida mängisin. Mäletan, et astusime üles koos Anuga [tegemist oli Tallinna kammerorkestri kontserdiga, mida juhatas Anu Tali ja kus Sergei Dogadin soleeris Mendelssohn-Bartholdi viiulikontserdi osas  T.K.]. Oleme Anuga ka viimastel aastatel palju koos esinenud nii Eestis kui USAs. Suhtleme, sõbrustame ja musitseerime.

Tagasi üles