Valgevene trio pühendab kontserdi Georg Otsale

Valgevene triol The Russian Song on Eestis rohkelt austajaid.

FOTO: Erakogu

Laupäeval, 9. novembril kell 17 toimub Kohtla-Järve kultuurikeskuses ja pühapäeval, 10. novembril kell 16 Narva linnuses Valgevene kollektiivi The Russian Song muusikaõhtu "Elu, armastan sind!". Kavas on Georg Otsa laulud ja vene rahvalaulud. 

Valgevene vokaalansambel The Russian Song on vene muusika parimatel traditsioonidel põhinev laulukollektiiv, kelle repertuaari kuuluvad kirikumuusika, kasakalaulud, vene rahvalaulud ja tänapäevased laulud ning vene romansid. Kollektiiv esitab ka Euroopa heliloojate klassikalisi teoseid. Ansambli kavasse kuuluvate muusikateoste mitmekesisus näitab eredalt kollektiivi laialdasi vokaalseid võimalusi. Tunnustust väärib kollektiivi iga liige: Valgevene Suure Teatri solist Janoch Nelepa (tenor), ooperi- ja kammerlaulja Dmitry Tunik (bass) ning kontsertmeister Mikalai Kastsyuchonak (bariton). Nad kõik on Valgevene riikliku muusikaakadeemia vilistlased. Kollektiiv on esinenud paljudel Euroopa kontserdilavadel, võites publiku ja meedia südamed. Elava muusika austajatele on iga nende kontsert suur sündmus.

"Me oleme Georg Otsast vaimustuses," räägivad ansambli liikmed. "Vähesed lauljad on ühtemoodi edukad olnud nii ooperis, operetis kui ka kontserdilaval."

Muusikud on mõningate Georg Otsa repertuaari kuuluvate lauludega meie regioonis juba esinenud, kuid eelolevad kontserdid on pühendatud Georg Otsale: tuleva aasta 21. märtsil saanuks estraadi- ja ooperilaulja ning lüüriline bariton 100aastaseks. 

"Georg Otsa looming jääb alati aktuaalseks ning ta elab paljude inimeste südametes edasi," rõhutas Mikalai Kastsyuchonak. "Uues kavas kõlavad ka sellised laulud, mida meie ansambel esitab esimest korda. Kontserdil puudub igasugune heliaparatuur, sest muusikud laulavad mikrofonide ja fonogrammideta, ning kontserdi atmosfäär saab olema kaasakiskuv." 

Kontserdipilet maksab 10-12 eurot.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles